Oceń: (0) (0)

aga11

, 2008-06-30 11:46:56, 3 odp
Tematy: nadzieje, poniedziałekglonojad, akwarium

Co to jest i jak zapobiec ciemnemu osadowi na kamyczkach i ozdobach w akwarium?

Cześć, mam nadzieję że mi pomożecie:) Któregoś lutego tego roku, na początku ferii zimowych, dostałam mieczyka wraz z gupikami. Miałam karmę, akwarium kuliste. Nad gupikami nie nadążałam. Mniejsza o gupiki. Później już ich i tak nie miałam i tak. Po jakimś czasie (chyba w maju, nie pamiętam) dostałam welonkę. Niestety szybko mi zdechła. Ale kiedy ją dostałam, na kamyczkach, takiej jakby "bramie" (ozdoba) i ciutkę na roślinie był taki ciemny osad. W czerwcu mieczyk wyskoczył mi z akwarium i ktoś go chyba zdeptał. Sprzątnęłam, a zaraz w poniedziałek dostałam dwa skalary i glonojada. Nazywają się: skalary; Will i Irma a glonojad Zyzio. Woda w akwarium wymieniona, calutkie akwarium czyste. Wiem, że skalarki powinny być w większym akwarium, ale na razie są małe. Glonojad jakby za tym osadem nie nadążał. Co robić? Pomocyyy.....

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

Gabi365 2008-08-10 21:09:12

Czekaj troszke to skomplikowane... nie moge sie połapać co jest co...

Oceń: (0) (0)

aga11 2008-08-06 13:37:43

Ostatnio zdechły mi skalarki, glonojad się trzyma ja już nie chcę rybek glonojadzik jutro idze do wydania (już chętny jest na niego, a ja go przecież nie wyrzucę). Ale dzięki za pomoc:) Naprawdę jesteś miła, będę mogła to komuś polecić:)Dzięki serdeczne jeszcze raz:))

Oceń: (0) (0)

Kasiek 2008-08-06 09:12:41

Czy nadal masz kulę? Kula to nie akwarium, w kulach nie powinno się trzymać ryb. Męczą się tam, chorują z powodu zakrzywień (m.in. choroby błędnika) i umierają, poza tym kula ma za mały litrarz co powoduje karłowacenie ryb (co nie jest dla nich dobre - może powodować kolejne choroby). Poza tym w kuli ciężko utrzymać "porządek", z zakrzywionymi ściankami nie mogą poradzić sobie ani glonojady, ani zbrojniki, ani nawet molinezje ostropyskie. Bardzo częste jest powstawanie twardych glonów, wyglądających jak osad i ciężkich do zmycia.

Co masz na wyposażeniu zbiornika? Jakie masz parametry w zbiorniku? Gdzie go trzymasz? Jaką ilość światła dostarczasz (i czy jest to słoneczne czy sztuczne)? Czy dajesz jakieś preparaty? Jak często i w jakiej ilości podmieniasz wodę?

Wydaje mi się, że wiem co jest powodem takiego stanu rzeczy. Zgaduję, że masz kulę i trzymasz ją w miejscu nasłonecznionym. Po to jest sztuczne światło do akwari, żeby nie trzymać ich na słońcu, które powoduje szybki przyrost glonów, pozatym zaokrąglone ścianki nie są do wyczyszczenia przez żadną rybą, w żadnej ilości.

P.S.
Jeżeli pisząc o glonojadzie miałeś na myśli taką rybkę
http://img116.imageshack.us/img116/4873/zbrojnikniebieski6td5.jpg
to nie jest to glonojad tylko zbrojnik. I wbrew pozorom i obiegowej opinii nie żywi glonami, głównie są to opadłe resztki z tego co dajesz pozostałym rybkom, glony tylko jak już nie ma co jeść. Glonojad wygląda tak:
http://republika.pl/blog_jm_1242587/2552376/tr/glonojad_syjamski2.jpg

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Jaką karmą karmić...

Autor: Oko32, Odpowiedzi: 0

Witam, zapewne było...

Autor: spanikowana94, Odpowiedzi: 9

dla koniarzy! Mam...

Autor: wikawikamis, Odpowiedzi: 1

Ładna?

Autor: fankakotów, Odpowiedzi: 11

Beagle dla mnie??

Autor: kika123, Odpowiedzi: 5