Oceń: (0) (0)

kpuchala

, 2006-07-27 13:31:01, 6 odp

Czy jest fundusz inwestycyjny, który dynamicznie zmienia swoją strukturę?

Czy jest fundusz inwestycyjny, który dynamicznie zmienia swoją strukturę?

1. Jeżeli na GPW mamy wzrosty, to fundusz wkłada 90% w akcje.
2. Jeżeli na GPW są spadki, to fundusz lokuje pieniądze gdzie indziej.

Innymi słowy taki fundusz powinien się kierować zasadą: jeżeli da się podnieść wartość jednostki uczestnictwa, to trzeba włożyć pieniądze tam, gdzie jej wartość najbardziej wzrośnie. Jeżeli nie jest to możliwe, to trzeba zadbać o to, aby przynajmniej wartość jednostki uczestnictwa nie spadła.

Teoretycznie inwestując pieniądze w ten sposób można osiągnąć wyższe zyski niż w funduszach akcji. Zaakceptowałbym nawet wyższe koszty zarządzania takim funduszem.

Znalazłem fundusz 'BPH FIO Aktywnego Zarządzania', ale istnieje on bardzo krótko i nie wiadomo czy warto w niego inwestować.

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

MarcoKaka 2012-08-13 00:21:42

a powiedzieć od siebie to nie

Oceń: (0) (0)

MarcoKaka 2012-08-13 00:21:25

z internetu łatwo spisać

Oceń: (0) (0)

Robson 2006-08-24 16:42:33

Fundusze parasolowe nie spełnią Twoich oczekiwań, gdyż w dalszym ciągu będziesz musiał samodzielnie podejmować decyzje, kiedy i do którego subfunduszu przenieść kapital, czyli jaką wybrać startegię inwestycyjną w danym czasie. Nie ma tu żadnego automatycznego mechanizmu, który pozwoliłby Ci nie myśleć o alokacji środków i zdać się w tym zakresie na fundusz.

Oceń: (0) (0)

Robson 2006-08-24 16:39:10

Rzeczywiście trudno jest znaleźć w ofercie polskich funduszy taki, który aktywnie zmienia strukturę portfela inwestycyjnego (tzw. fundusz aktywnej alokacji). Pierwsze fundusze tego typu powstały już 6-7 lat temu, ale nie zdobyły zbyt dużych aktywów. Wiekszość z nich, jeśli nie wszystkie, zdążyły już zmienić swoją politykę inwestycyjną i przekształciły się w klasyczne fundusze o z góry ustalonych limitach inwestycyjnych. O porażce funduszy aktywnej alokacji przesądził brak zainteresowania ze strony klientów oraz - a może przede wszystkim - słabe wyniki inwestycyjne. Generalnie, fundusze te osiągały wyniki gorsze niż przeciętne fundusze zrównoważone czy stabilnego wzrostu.

Oceń: (0) (0)

ukituki 2006-08-23 01:50:55

Wszystkie fundusze posiadają możliwości zmiany zaangażowania w instumenty finansowe, w które inwestują, lecz zazwyczaj muszą spełniać wymogi określone przez widełki (np. 60-90 % portfela w akcjach, a reszta w obligacjach).

Nowoscia na polskim rynku są tzw. fundusze parasolowe, które wg mnie w najbliższym kilku miesiącach staną się hitem. Zostały one stworzone z myślą o długoterminowych inwestorach i pozwalają uzyskać znaczne korzyści podatkowe. Fundusz parasolowy pozwala indywidualnie dostosowywać strategię inwestycyjną do warunków rynkowych. Dzieje się to poprzez przenoszenie aktywów inwestora w ramach tzw. subfunduszy lokujących środki według różnych kluczy i narażonych na różny stopień ryzyka.

Przygotowuję właśnie szerszy artykuł na temat funduszy parasolowych, który ukaże się w najbliższym czasie na stronach poratlu Bankier.pl.

Tymczasem polecam zapoznanie się na przykład z ofertą ING TFI, które taki fundusz posiada w swojej ofercie.

Oceń: (0) (0)

MichalBorkowski 2006-07-27 16:27:01

Z mojej wiedzy wynika że żaden z funduszy nie trzyma zawsze takiego samego udziału procentowego w obligacjach bądź akcjach. Rynek jest zbyt zmienny a bankom zależy na osiągnieciu dużego zysku (większy zysk funduszu -> większy zysk banku)

Jeśli chodzi o właśnie takie fundusze to np na stronie http://www.pko.pl/ został przedstawiony fundusz akcji, w którym wahania udziału akcji w portfelu wynoszą od 60-100%

Proponuję aby sam Pan zadbał o odpowiednią dywersyfikację inwestycji, można to uczynić wybierając np 3 fundusze (najlepiej inwestujące w różny sposób). Jeśli któryś z nich zanotuje spadek to zapewne pokryją to zyski innych funduszy. Bardzo przydatne właśnie do takiej strategii inwestycji są usługi banków elektronicznych jak e-makler na mbank.pl

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

KUPA kto jest za

Autor: Ressi, Odpowiedzi: 1

Czy warto brać...

Autor: ~acevanture, Odpowiedzi: 6

no school

Autor: kepalos, Odpowiedzi: 3

Jaki prezent kupić...

Autor: ~Kwiatuszek5, Odpowiedzi: 7

Która lokata bankowa...

Autor: dadzio, Odpowiedzi: 5