Oceń: (0) (0)

bugs

, 2006-10-01 23:01:55, 1 odp
Tematy: pytania, rozmowy

Czy mogę powołać się na ustawę o ochronie danych osobowych podczas sprawy rozwodowej?

Podczas wykonywania czynnosci sluzbowych klient przekazal mi pewne informacje. Teraz mam zeznawac na jego sprawie rozwodowej i w zwiazku z tym czy na pytania dotyczace tamtej rozmowy moge nie odpowiadac powolujac sie na ustawe o ochr.dan.os.? Oczywiscie nie chodzi tu o czyn karalny.

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

andrzej 2006-10-02 18:42:57

Chyba Pan w ogóle nie czytał ustawy o ochronie danych osobowych bo w kontekście tej ustawy nie rozumiem Pana pytania... Pytanie nie ma żadnego związku z tą ustawą...
Art. 2. 1. Ustawa określa zasady
postępowania przy przetwarzaniu danych osobowych oraz prawa osób fizycznych,
których dane osobowe są lub mogą być przetwarzane w zbiorach danych.
2. Ustawę stosuje się do przetwarzania danych osobowych
w systemach informatycznych oraz w kartotekach, skorowidzach, księgach,
wykazach i w innych zbiorach ewidencyjnych.
3. W odniesieniu do zbiorów danych osobowych
sporządzanych doraźnie, wyłącznie ze względów technicznych, szkoleniowych lub w
związku z dydaktyką w szkołach wyższych, a po ich wykorzystaniu niezwłocznie
usuwanych albo poddanych anonimizacji, mają zastosowanie jedynie przepisy
rozdziału 5.
Art. 3. 1. Ustawę stosuje się do
organów państwowych oraz samorządu terytorialnego, a także do innych
państwowych i komunalnych jednostek organizacyjnych oraz podmiotów
niepaństwowych realizujących zadania publiczne.
2. Ustawę stosuje się również do osób fizycznych i
prawnych oraz jednostek organizacyjnych nie mających osobowości prawnej, które
przetwarzają dane w związku z działalnością zarobkową, zawodową lub dla
realizacji celów statutowych.
3. Ustawę stosuje się do podmiotów określonych w ust. 1
i 2, które mają siedzibę albo miejsce zamieszkania na terytorium
Rzeczypospolitej Polskiej, nie mają siedziby albo miejsca zamieszkania na
terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a przetwarzają dane przy wykorzystaniu
środków technicznych znajdujących się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
4. Ustawy nie stosuje się do osób fizycznych, które
przetwarzają dane wyłącznie w celach osobistych lub domowych.
Art. 6. W
rozumieniu ustawy za dane osobowe uważa się każdą informację dotyczącą osoby
fizycznej, pozwalającą na określenie tożsamości tej osoby.

 




Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Mój narzeczony chce...

Autor: annagrchw, Odpowiedzi: 1

Podatek od darowizny

Autor: ~Pawel, Odpowiedzi: 1

wyłączenie sprawy do...

Autor: Robert750, Odpowiedzi: 1

Przejmuję spadek po...

Autor: mirgag, Odpowiedzi: 2

Jakie są procedury...

Autor: bobo8, Odpowiedzi: 1