Oceń: (0) (0)

pawlo

, 2008-03-10 21:20:09, 1 odp

Autentyczny spadek na mnie; następnie fikcyjny zakup mieszkania?


Miałem zapisane w spadku mieszkanie własnościowe przez moją ciotkę, dodam że jestem jej sostrzeńcem a ona była bezdzietną kobietą. Wiem również, że taki spadek należał się wyłącznie mi, a małżonce nie, gdyż tak stanowi prawo. Ponieważ żona posiadała starą książeczkę mieszkaniową, która zaowocowała by przy zakupie mieszkania, postanowiła namówić mnie do fikcyjnego zakupu.


W dobrej wierze oraz wierząc żonie zgodziłem się, oczywiście PKO wypłaciło kwotę około 20000 zł, o których też mam znikome informacje ponieważ nigdy nie dowiedziałem się ile, gdyż podjęła je sama i wpłaciła jako swoje. Kwotę znam jedynie z szacunków z roku 2001, 16500 zł, faktyczna wypłata była w listopadzie 2005.


Nasze małżeństwo pomimo, iż trwa ponad 25lat zawsze twierdzę, że było nieudane, które utrzymywało się dzięki dwóm synom, którzy teraz mają 24 i 25 lat.


Teraz najprawdopodobniej jedynym dobrym dla nas rozwiązaniem jest tylko rozwód, ponieważ już nie da się dalej tak żyć tj.znęcanie psychiczne, również fizyczne (pobicie przez syna za sprawą żony), oraz fakt, iż zezwala jednemu z synów pod naszą obecność na nocowanie panienek itd. Interesuje mnie opinia innych trzeźwo myślących ludzi, oczywiście nie pomijając prawa.


Dodam, iż książeczka mieszkaniowa została nabyta podczas trwania małżeństwa, jednak wystawiona była na nią, wiem że to nie istotne bo to jest wspólność małżeńska, jedynie ona twierdzi inaczej.


Piszę to dlatego, ponieważ nie chcę nikogo zbyt mocno skrzywdzić,  szukam jedynie dobrego rozwiązania, na koniec dodam. iż posiadamy jeszcze takie samo mieszkanie oraz to w którym mieszkamy tj.połowa piętrówki około 100m2


Pozdrawiam

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

agnieszka-switaj 2008-09-13 16:53:50

Po pierwsze,książeczka może należyć się tylko jej.Trzeba udowodnić,że wkład jest w niej Twój i jej.Jeżeli ona dręczy Cię psychicznie to zgłoś to i to koniecznie,wtedy możesz uzyskać rozwód z orzeczeniem o winie,Twoja żona będzie musiała łożyć na Ciebie alimenty.Jeżeli stać Cię na to to znajdz dobrego adwokata który zajmie się Twoją sprawą.Pamiętaj,nie patrz na dobro innych,ale na swoje.Dzieci są już dorosłe wiec nie skrzywdzisz ich.Natomiast z tego co napisałeś nie zostawiła bym suchej nitki na Twojej żonie.


Jak coś to napisz na mojego e-maila:[email protected]

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Powiedzcie co...

Autor: wwampirka, Odpowiedzi: 6

Jakie macie pomysły...

Autor: sylwia4012, Odpowiedzi: 4

Mój mąż zarzuca mi...

Autor: anit1, Odpowiedzi: 5

JEŻELI MOJA...

Autor: mici86, Odpowiedzi: 2

Zdradza mnie żona, co...

Autor: marcins, Odpowiedzi: 6