Oceń: (0) (0)

zakladacz3

, 2006-09-23 22:21:06, 2 odp

Czy ubezpieczenie ucznia w szkole jest obowiązkowe?

Kilka dni temu próbowałem odebrać w szkole swoją legitymację (jestem w pierwszej klasie technikum uzupełniającego, a legitymacja jest mi niezbędna ze względu na dojazdy - 37% zniżki na PKP). W sekretariacie nie chciano mi jej wydać, bo... niezapłaciłem ubezpieczenia. Sekretarka powiedziała mi, że uczniowie podlegają zbiorowemu ubezpieczeniu, więc muszę zapłacić.

Coś mi tu pachnie przekrętem, że szkoła chce sobie zarobić na jakiejś prowizji od liczby 'chętnych'. Nie byłem wcześniej informowany 'że muszę płacić', ani nic takiego sam nie deklarowałem. Na dodatek zupełnie nie znam warunków takiego ubezpieczenia: ani nazwy frmy, ani zakresu obowiązywania i tak dalej. Wiem tylko tyle, że muszę zapłacić 30 złotych.

Sekretarka zaczęła na dodatek gadać coś o przepisach, ale nie powiedziała nic konkretnego (oprócz tego, że 'muszę być ubezpieczony, bo muszę). Jak zawsze doszedł do tego przykład typu: 'a co będzie jak skręcisz nogę? Pewnie będzie dobrze jak bedziesz miał ubezpieczenie...'.


Proszę o odpowiedź kogoś, kto zna się choć trochę na prawie, czy prawo wymaga ubezpieczania uczniów. Nie satysfakcjonują mnie odpowiedzi w stylu 'ja bym tam nie płacił' czy 'zapłać i miej spokój'. Chcę poznać faktyczne zasady dotyczące ubezpieczania uczniów. Dodam, że mam ukończone 18 lat.

Dzięki

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

zakladacz3 2006-09-26 10:18:28

Dzięki, właśnie o mniej-więcej taką odpowiedź mi chodziło.

Babka w sekretariacie powiedziała w końcu, że muszę złożyć podanie o
rezygnację z ubezpieczenia. Pewnie myślała, że mnie tym zniechęci, ale
dla mnie to żaden kłopot.

Teraz, jakby się jeszcze pultała po podaniu, to powiem jej Twój
argument - że legitymacja potwierdza to, że chodzę do szkoły, a nie to,
że zapłaciłem ubezpieczenie.Jeśli ktoś miałby jakąś prawną wiedzę na ten temat, to również proszę o rozwinięcie tematu. Dzięki.

Oceń: (0) (0)

Saint 2006-09-24 23:37:38

Nie musisz ubespieczac sie w szkole gdyz szkola nie moze narzucic Ci ubezpieczyciela to jest Twoj wybor! Nie moze takze dodawac takich przepisow w regulaminie! Legitymacja slusznie Ci sie nalezy gdyz jest to dokument i nie jest wydawany z powodu takiego, ze jestes ubezpieczony, a dlatego, ze jestes uczniem tej szkoly. Uzaleznienie wydania dokumentu od oplaty za ubezpieczenie nie jest zgodne z prawem.

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

jaki wymiar miała...

Autor: baba, Odpowiedzi: 4

Czy koszty...

Autor: kk, Odpowiedzi: 1

Kto odpowiada za...

Autor: niunia, Odpowiedzi: 1

Czy muzyk grający na...

Autor: Pozy, Odpowiedzi: 1

Jak wymeldować męża,...

Autor: krawiec, Odpowiedzi: 2