Oceń: (0) (0)

arthoor

, 2006-09-23 16:01:14, 4 odp
Tematy: zostać, sposób

Gdzie z pomysłem?

Mam dwa nowatorkie pomysły na biznes w Internecie, niestety ich wdrożenie jest poza moimi możliwościami. Gdzie i komu powinienem je przedstawić aby nie zostać oszukanym, i w jaki sposób zabezpieczyć się przed wykorzystaniem moich pomysłów przez konkurencję?

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

Piotr R. Michalak 2007-05-19 22:08:34

Często zgłaszają się do mnie ludzie z pomysłami na biznes. Z mojego doświadczenia - współpraca taka rzadko kiedy staje się faktem. Z kilku powodów.

Po pierwsze, pomysł powinien być odpowiedzią na potrzeby rynku, a nie tylko wyimaginowanym czymś, co podoba się tylko autorowi. To nie działa tak, że człowiek ma pomysł - więc go sprzedajemy i pchamy na rynek. Powinno to działać w drugą stronę: Rynek ma potrzebę, więc poszukujemy pomysłu, jak ją zaspokoić. Chyba że pomysł jest naprawdę tak ciekawy, iż podejrzewa się, że zaspokaja nieuświadomioną potrzebę rynku.

Po drugie, trzeba trochę pasji, wiary, samozaparcia, starania. Jeśli autor nie jest w 100% pewny swojej koncepcji, to dlaczego inwestor/wspólnik miałby być?

Po trzecie, nie wystarczy sam pomysł. Pomysłów jest naprawdę dużo. Liczy się opracowanie tego pomysłu, strategia rozwoju, marketing-mix, biznesplan, analizy konkurencji, dostawców, substytutów, nabywców i segmentacja rynku itd. itp. Chociaż część z rzeczy, które wymieniłem! Pomysł to zazwyczaj jeszcze bardzo mało.

Po czwarte, jeśli już Twoje pomysły spełniają powyższe wymagania, to:
1. Zainteresuj wspólnika pomysłem nie zdradzając mu jego istoty
2. Podpisz z nim umowę o ochronie własności intelektualnej (skonsultuj się w tej sprawie z prawnikiem)
3. Dopiero wtedy uchyl rąbka tajemnicy. Ale Twój know-how stanowi nie tylko pomysł, lecz również to co w punkcie trzecim. Nie musisz zdradzać całej strategii, aby było wiadomo o co chodzi.

Powodzenia.

Ciekawostki 11 minut temu

Zobacz też: Lubicie żellki xD
Oceń: (0) (0)

infofirma 2007-04-27 09:38:24

Praktycznie, ktoś kto ma pomysł a nie ma doświadczenia ani środków, nie ma szans na bezpieczne zdobycie wsparcia na wolnym rynku.


Moja rada. Zrób jak najwięcej możesz własnym sumptem - biznesplan, ankiety, czy produkt będzie kupowany, stronę internetową nie zdradzajacą zbyt dużo szczegółów.


Można:  1. uzyskać dotację z urzędu pracy (12 000 zł)

  2. uzyskać dotacjęz Unii (20 000 zł)

Dosyć bezpieczne jest zgłoszenie swojego pomysłu na otwarte konkursy organizowane przez wiarygodne instytucje.


A najlepiej poznawać jak najwięcej  ludzi z branży i nawiązywać z nimi współpracę. Wśród nich znajdzie się ktoś godny zaufania i z wystarczającymi możliwościami.

Oceń: (0) (0)

mirgag 2006-10-01 07:54:40

Z doświadczenia.


Jest to kłopotliwe. Z doświadczenia wiem, że pisząc list (nawet z dowodem nadania) i opisując pomysł, który może wykorzystać dana firma z uwagi np na posiadany sprzęt, jest dla Ciebie ryzykowna.


Sam straciłem dwa pomysły, które lekko tylko zostały przekonstuowane i wypuszczone na rynek. Pomysł, pozostał ten sam. O dochodzeniu praw do pomysłu, nie może być mowy.


Jedyne słuszne rozwiązanie, to list, w którym piszesz jedynie ogólny zarys projektu bez szczegułów i przewidywany procentowy zysk dla firmy z propozycją osobistego spotkania z właścicielem firmy.


Dobrze byłoby, gdybyś pomysł opatentował (wiem koszty, a firma mogłaby zrobić to bez bólu), lub w jakiś bezwarunkowy sposób zabezpieczył swój pomysł, aby nie można było go skopiować i wykorzystać.

Oceń: (0) (0)

Radek 2006-09-26 10:00:31

poszukaj w google:
anioły biznesu

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Gdzie macie swoje...

Autor: sylwia4012, Odpowiedzi: 7

jaki smak byście...

Autor: takijeden, Odpowiedzi: 24

Jak mam na imię??

Autor: Lolaaaa, Odpowiedzi: 7

Jakie konto w banku...

Autor: ~criss, Odpowiedzi: 4