Oceń: (0) (0)

agnieszkaf

, 2007-12-27 11:51:06, 3 odp
Tematy:

Pozwolenie wodnoprawne - oczyszczalnia biologiczna dla ścieków socjalnych ze stacji paliw ?

Czy na odprowadzanie do ziemi ścieków oczyszczonych z biologicznej oczyszczalni ścieków, oczyszczajacej ścieki socjalno-bytowe z obiektu stacji paliw (pomieszczenia socjalne pracowników, pokoje do wynajęcia, bar) jest wymagane pozwolene wodno-prawne na wprowadzanie ścieków do ziemii? Ilośc pobieranej wody na potrzby stacji nie przekracza 5 m3 na dobę?

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

aleksandra0 2014-04-03 16:27:16

Oczywiście pozwolenia są potrzebne na wszystko nawet na [url=http://www.ekohouse-oczyszczalnie.pl/pl/]przydomowa oczyszczalnia ścieków[/url] właśnie zastanawiamy się nad budową oczyszczalni bo już przekonaliśmy się że to znakomite rozwiązanie za którym idą oszczędności oraz ekologia .

Oceń: (0) (0)

charlotte1991 2014-01-29 09:31:10

Takie pozwolenia są też potrzebne w przypadku oczyszczalni koło domu? My chcemy kupić oczyszczalnie biologiczną z http://www.e-sklepoczyszczalnie.pl/ i myślę że nie będzie przekraczane te 5m3. Co mam robić?

Oceń: (0) (0)

wilczynska 2007-12-29 15:04:04

Jeżeli pobór wody na cele socjalno-bytowe stacji paliw nie przekracza 5 m3/d, to można szacować, że ilość ścieków bytowych ze stacji paliw też nie przekracza 5 m3/d.


Zgodnie z Prawem wodnym:







  • Art. 36.3:

?Nie stanowi zwykłego korzystania z wód: (?)
 2) pobór wody powierzchniowej lub podziemnej w ilości większej niż 5 m3 na dobę;
 3) korzystanie z wód na potrzeby działalności gospodarczej;
 4) (?) wprowadzanie do wód lub do ziemi oczyszczonych ścieków, jeżeli ich łączna ilość jest większa niż 5 m3 na dobę.?


z tego wynika, że:



  • pobór wód do 5 m3/d i wprowadzanie ścieków do 5 m3/d są ?zwykłym korzystaniem z wód? pod warunkiem, że nie są związane z działalnością gospodarczą;
  • pobór wód i wprowadzanie ścieków związane z działalnością gospodarczą nigdy nie są ?zwykłym korzystaniem z wód? (bez względu na ilość).






  • Art. 37:

?Szczególnym korzystaniem z wód jest korzystanie wykraczające poza korzystanie powszechne lub zwykłe, w szczególności:
1) pobór (?) wód powierzchniowych lub podziemnych;
2) wprowadzanie ścieków do wód lub do ziemi; (?)?


z tego wynika, że:



  • pobór wód powyżej 5 m3/d i wprowadzanie ścieków powyżej 5 m3/d są zawsze ?szczególnym korzystaniem z wód? niezależnie od tego, czy są związane z działalnością gospodarczą czy nie;
  • pobór wód i wprowadzanie ścieków związane z działalnością gospodarczą są zawsze ?szczególnym korzystaniem z wód? (bez względu na ilość).






  • Art. 122.1:

?Jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, pozwolenie wodnoprawne jest wymagane na:
 1) szczególne korzystanie z wód; (?)?



  • Art. 124:

?Pozwolenie wodnoprawne nie jest wymagane na: (?)
8) pobór wód powierzchniowych lub podziemnych w ilości nieprzekraczającej 5 m3 na dobę; (?)?


z tego wynika, że pozwolenie wodnoprawne:



  • nie jest wymagane na pobór wód powierzchniowych lub podziemnych do 5 m3/d związany z działalnością gospodarczą, gdyż mimo tego, że jest to ?szczególne korzystanie z wód?, to nie stosuje się art. 122, bo ustawa w art. 124 ?stanowi inaczej?;
  • wymagane jest na wprowadzanie ścieków do wód lub do ziemi związane z działalnością gospodarczą (niezależnie od ilości), bo jest to ?szczególne korzystanie z wód? i stosuje się art. 122, bo ustawa w żadnym miejscu nie ?stanowi inaczej?.

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Tematy:

Pytania: << Poprzednie Następne >>

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Jak przejąć porzucony...

Autor: Cywil, Odpowiedzi: 1

Co powinna zawierac...

Autor: kkk, Odpowiedzi: 1

Kiedy składać wniosek...

Autor: monika83, Odpowiedzi: 1

Jak ma wyglądać Karta...

Autor: taper, Odpowiedzi: 1

Czy dodanie do...

Autor: jaworka4, Odpowiedzi: 1