Oceń: (0) (0)

marcel421

, 2007-11-19 10:46:24, 1 odp

Czy należy zgłaszać instalację zakładowego puinktu poboru paliwa - oleju napędowego?

W tym roku modernizowaliśmy zakładowy punkt poboru paliwa ( oleju napędowego) w zakresie  wymiany zbiornika na dwupłaszczowy. Czy taka instalacja wymaga zgłoszenia zgodnie z rozp. z 2004r. w sprawie rodzajów instalacji, ktorych eksploatacja wymaga zgłoszenia. Jesli tak to czy dla określenia wielkości i rodzajów emisji trzeba wykonać obliczenia ( raport) czy mozna podać wielkośc emisji obliczonej samodzielnie wg wskaźników tj. emisja węglowodorów alifatycznych 0,724 g/Mg a wegl. aromatycznych 0,310 g/Mg dostarczonego i wydanego paliwa. Roczna wielkośc wydanego paliwa wynosi ok. 900 Mg. Jesli trzeba to do kogo należy zgłosić instalację - Starosty czy do Wojewody. Bardzo dziękuję za odpowiedź.


Marcel

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

wilczynska 2007-11-20 23:53:22

Zbiornik paliwa i dystrybutor paliwa to ?instalacja do przesyłu, przeładunku lub magazynowania paliw płynnych? i dlatego eksploatacja wymaga zgłoszenia z uwagi na wprowadzanie gazów lub pyłów do powietrza ? zgodnie z rozporządzeniem - Dz. U. Nr 283/2004 r., poz. 2839.


W zgłoszeniu należy podać informację określone w art. 152 ustawy ? Prawo ochrony środowiska (wg interpretacji MŚ dla takiej instalacji nie są wymagane obliczenia rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń).
Do rozpoczęcia eksploatacji instalacji można przystąpić, jeżeli organ właściwy do przyjęcia zgłoszenia w terminie 30 dni od dnia doręczenia zgłoszenia nie wniesie sprzeciwu w drodze decyzji.


Organem ochrony środowiska właściwym do przyjęcia zgłoszenia jest ten sam organ, który jest właściwy do wydawania decyzji (pozwoleń, zezwoleń) dla innych instalacji w zakładzie, na terenie którego jest ta instalacja. Jest nim starosta albo wojewoda (od 2008 r. ? marszałek województwa) ? patrz art. 378 POŚ.

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Czy muszę mieć...

Autor: weronika96, Odpowiedzi: 2

Jaka bedzie oplata...

Autor: beta226, Odpowiedzi: 1

Czy można zablokować...

Autor: adamchi, Odpowiedzi: 1

Decyzja...

Autor: Monik, Odpowiedzi: 1

Czy ponownie trzeba...

Autor: zarzyand, Odpowiedzi: 1