Oceń: (0) (0)

jard33

, 2007-10-24 11:17:53, 3 odp

Firmy zajmujące sie przeróbką świateł na standarty europejskie?

Sprowadziłem samochód z USA, chcąc go zarejestrować musze miec podbity przegląd .Niestety swiatła nie spełniaja norm europejskich(brak swiateł do tego samochodu typu europejskiego).Słyszalem ze są firmy które zajmują sie przeróbką takich swiateł. Potrzebuje kontakt do nich, najlepiej w woj. podkarpackim?.

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

roqqer 2010-03-25 09:36:10

Powinieneś napisać o jaki konkretnie samochód chodzi. Ja jeździłem passatem w usa a potem z sentymentu raczej niż dla korzyści, ściągnąłem go do kraju. Światła w nim były asymetryczne i wystarczyło jedynie je ustawić. Oczywiście tylne lampy do wymiany ze względu na brak światła przeciwmgielnego. Można było przerobić prawy tył, gdzie zamiast światła cofania wstawionoby przeciwmgielne, ale nie chciałe się w to bawić.

Szkoła 11 minut temu

Zobacz też: Macie jakies dziwne nauczycielki? ;o
Oceń: (0) (0)

~Stachu 2010-01-10 10:32:38

Witam. Z tego co mi wiadomo to jest taka firma w miejscowości Pysznica k/ Stalowej Woli tel. 0-602 389-016, 0-606 22-68-85, przerabiają samochody wszystkich marek.

Oceń: (0) (0)

SpeedR 2007-12-04 16:11:36

Witam serdecznie.

    Problem z jakim się Pan boryka ma bardzo wiele osób, sprowadzających auta z rynku USA.
Rzecz w tym, że na rynku amerykańskim obowiązują inne uwarunkowania w kwestii oświetlenia pojazdów, co tyczy się zarówno reflektorów przednich, jak również lamp tylnych.

Zdecydowanie najbardziej problematyczne są modyfikacje związane z dostosowaniem do wymogów europejskich reflektorów przednich.
W przypadku, gdy nie ma Pan możliwości zakupu odpowiedników reflektorów, z auta europejskiego, z doświadczenia proponuję przeróbkę oryginałów, polegającą na montażu układu optycznego w postaci soczewki (układ typu DE).
Jest to o tyle korzystne rozwiązanie, że układ ten posiada tzw. "własną optykę" co wyklucza konieczność modyfikacji seryjnego odbłyśnika.
Cały problem sprowadza się do konieczności zmiany systemu oświetlenia z rynku amerykańskiego (czyli świateł symetrycznych) na system stosowany w krajach Europy (asymetryczny).

Jeśli chodzi o konkretne adresy instytucji, parających się tego typu przeróbkami, niestety ciężko będzie mi pomóc.
Po pierwsze bowiem, zamieszkuję zupełnie inny obszar kraju, po wtóre zaś bardzo dużą rzesza owych firm przekształca się lub ulega innym transformacjom.

Najlepszym sposobem będzie "przeszperanie" zasobów sieci internet, jednak polecam skorzystać z branżowych forów o tematyce motoryzacyjnej, gdzie w obiektywny sposób można ocenić zakres usług, oraz jakość wykonywanych prac przez osoby, które już wcześniej korzystały z tego typu usług.

Pozdrawiam
Z poważaniem
Łukasz Bielakowski

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Jak często trzeba...

Autor: Hiacynt, Odpowiedzi: 6

Jak w Golf IV 1.9 TDI...

Autor: Olympus77, Odpowiedzi: 1

Ja wygłuszyć...

Autor: omoo, Odpowiedzi: 1

Czego mi wywala płyn ...

Autor: SzymonMag, Odpowiedzi: 1

Dlaczegoświeci się...

Autor: xmada, Odpowiedzi: 3