Oceń: (0) (0)

kisia98

, 2012-08-06 10:55:17, 4 odp
Tematy: szkoła, praca

Czy mogę pójść do technikum gastronomicznego,...

ukończyć je i zostać stewardessą???

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

~rulek 2013-08-18 19:34:46

Chciałbyś zarobić trochę kasy? Nie musisz znać się na sporcie, by skutecznie obstawiać mecze. Wystarczy http://betonline.net.pl : )

Oceń: (0) (0)

MarcoKaka 2012-08-07 18:57:44

Pewnie że możesz

Oceń: (0) (0)

kisia98 2012-08-07 09:04:12

no tak, bo ja chciałam ukończyć technikum gastronomiczne, założyć własną restaurację czy coś i do tego zostać stewardessą...

Oceń: (0) (0)

komar251 2012-08-06 11:56:37

W przypadku zawodu stewardesy nie jest wymagane określone wykształcenie. W szkołach policealnych i na kursach można przygotować się do pracy stewardesy i chociaż ukończenie takich szkół może się okazać pomocne, nie gwarantuje jeszcze pracy w tym zawodzie. Poszczególne linie lotnicze, po zakończeniu procesu rekrutacji, przeprowadzają swoje własne kursy przygotowujące do wykonywania pracy stewardesy.

Każda z firm lotniczych posiada własne kryteriaprzyjęć, jednak pewne czynniki są zawsze brane pod uwagę. Dotyczą one między innymi wyglądu.

Od osób ubiegających się o pracę w zawodzie stewardesy i stewarda wymagane są:

wiek najczęściej do 30 lat wzrost 160-170 cm w przypadku kobiet i 170-180 cm w przypadku mężczyzn (chociaż każda firma podaje najczęściej swoje indywidualne wymogi odnośnie wzrostu) schludny wygląd i zgrabnasylwetka wykształcenie min. średnie (niektóre linie wymagają wyższego wykształcenia) bardzo dobra znajomość co najmniej dwóch języków obcych (w tym obowiązkowo języka angielskiego) umiejętność pływaniaW przypadku niektórych linii lotniczych zabronione jest posiadanie tatuaży w widocznym miejscu, noszenie kilku par kolczykówczy noszenie okularów.

Starając się o przyjęcie do zagranicznych linii lotniczych trzeba być gotowym na przeprowadzkę do miasta, gdzie wydarzenia baza firmy oraz trzeba się wykazać doskonałą znajomościąjęzykadanego kraju, języka angielskiego oraz najczęściej dodatkowego języka.

Ponieważ steward i stewardesa są osobami, które na pokładzie samolotu mają bezpośredni kontakt z pasażerami, musząto być osoby miłe, opanowane, otwarte, komunikatywne i cierpliwe. Bez względu na zaistniałą sytuację muszą być w stanie zapanować nad grupą pasażerów, w której każdy indywidualnie reaguje na wydarzenia.

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

nie no wezcie mi...

Autor: ada211, Odpowiedzi: 1

Witam. Szukam osoby...

Autor: landrynek, Odpowiedzi: 1

jaka praca?

Autor: ~mila, Odpowiedzi: 3

zwolnienie lekarskie

Autor: ~ewa, Odpowiedzi: 5