Oceń: (0) (0)

PawełK

, 2007-06-19 15:27:54, 2 odp

Choruje na bezsenność, co mogę zrobić?

Choruje na bezsenność, co mogę zrobić teraz w dodatku połączyło się to z moją alergią, bo jest sezon alergiczny. Czasami zasypiam normalnie, ale teraz, gdy połączyło się to w ogóle nie mogę zasnąć. Czy jest gdzieś w Polsce miejsce gdzie leczą bezsenność najlepiej blisko Wrocławia bo pochodzę z tego miasta, ale proszę o podanie wszystkich możliwych miejsc gdziekolwiek one są. Bardzo proszę o pomoc.

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

Joanna Wichowska 2007-06-20 20:13:24

Współczuję, bezsenność i alergia jednocześnie to musi być wyczerpujące. Skoro łączysz te dwie rzeczy to może zacząć od sprawdzenia leków, które bierzesz na alergię- czy nie mają takich skutów ubocznych? Może powinny być brane do godzin popołudniowych, nie wieczorem? Może z kolei są inne, wyciszające objawy alergii przeszkadzające w śnie? Czasem jest to dokuczliwy kaszel, swędzenie, nie wiem, jakie akurat Ty masz. Czy Twój alergolog wie o tym? Ja wierzę w długofalowe leczenie homeopatyczne pod kontrolą lekarza..


Psychologicznie wiele może być przyczyn bezsenności i wiele sposobów radzenia sobie z nimi. Najpopularniejsze metody to NIEKŁADZENIE się, dopóki nie czujesz, że zaśniesz i wstawanie, jeśli się nie uda zasnąć. Trzeba się zmusić do jakiejś aktywności, żeby nie kojarzyć łóżka z męką przewracania się z boku na bok. Teoria indywidualnych rytmów zasypiania mówi, że przeciętnie człowiek ma je w godzinach wieczornych co 1,5 godziny. Jeśli najbardziej senna/y jesteś o 22 a nie kładziesz się, to następny dobry moment będzie o 23.30, 1.00 itd.


Nadrabianie drzemkami w ciągu dnia uzupełni chociaż trochę rezerwy. Poza tym- relaksacje wieczorem (ćwiczenia odprężające, wyobrażanie sobie przyjemnych rzeczy itp.), ruch na świeżym powietrzu nie później niż 3 godz. przed spaniem, niejedzenie niczego po 20, unikanie kawy i herbaty po południu. Na niektórych dobrze działa ciepła woda albo ciepłe mleko, także ciepły prysznic lub kąpiel. Zaciemnienie pokoju, żadnej telewizji wieczorem, poruszającej lektury itp.


Pocieszająca wiadomość- zwykle mimo wszystko trochę się śpi, mimo, że człowiek nie jest tego świadomy-wykazują to nagrania filmowe z laboratoriów snu. 


Mam nadzieję, że niedługo się zregenerujesz i będziesz spać wystarczająco długo, pozrawiam

Filmy 11 minut temu

Zobacz też: Gdzie mogę ściągnąć film??
Oceń: (0) (0)

most 2007-06-19 16:03:15

Polecam stronę http://bezsennosc-leczenie.witryna.org/ . Na początku proponuję udać się do lekarza rodzinnego, pierwszego kontaktu jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Może on doradzi jakieś podstawowe leczenie. Bezsenność można leczyć w Poradni Leczenia Bezsenności przy Centrum Psychoprofilaktyki i Terapii w Warszawie (oto strona poradni: http://www.psychomedica.pl/strony/plb.html ).


Pozdrawiam,


Konstancja ([email protected])

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Hej , moja dziewczyna...

Autor: MaksGinder, Odpowiedzi: 0

czym to moze byc...

Autor: Kkk9696, Odpowiedzi: 1

Dlaczego faceci nie...

Autor: maryann, Odpowiedzi: 6

Nie radzę sobie sama...

Autor: jolcia, Odpowiedzi: 3

Obsesja?

Autor: bobik30-77, Odpowiedzi: 3