Oceń: (0) (0)

gustawWS

, 2007-06-06 12:46:03, 1 odp

Dot. gminnego Punktu Zbiórki - polemika z opinią Pani Joanny ?

Nawiązując do odpowiedzi Pani Joanny "Czy tworzenie GPZ sprzętu elektrycznego i elektronicznego wymaga DOUŚ" - stanowisko Pani Joanny jest, że Tak - wymaga uzyskania DOUŚ- co w przypadku gdy tworzenie GPZ nie wymaga pozwolenia na budowę lub zgłoszenia budowy.  

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

wilczynska 2007-06-06 13:35:47

DOŚU wymagane jest w przypadku:




  • art. 46 ust. 4 POŚ - gdy z Prawa budowlanego wymagana jest:

- decyzja o pozwoleniu na budowę obiektu budowlanego,


- decyzja o zatwierdzeniu projektu budowlanego,


- decyzja o pozwoleniu na wznowienie robót budowlanych;




  • art. 46 ust. 4a POŚ - gdy z Prawa budowlanego wymagane jest:

- zgłoszenie budowy,


- zgłoszenie wykonywania robót budowlanych


- zgłoszenia zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części.


Jeżeli przy tworzeniu GPZ nie będzie wymagana żadna z ww. decyzji ani żadne z ww. zgłoszeń, to DOŚU nie jest wymagane.


Jeżeli nie przewiduje się żadnych robót budowlanych, to jednak należy upewnić się, czy przypadkiem nie jest wymagane zgłoszenie zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego w związku z podjęciem działalności zmieniającej warunki ochrony środowiska (art. 71.2.2 Prawa budowlanego). Zbierany zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny będzie bowiem głównie zaliczony do odpadów niebezpiecznych (kod 16 02 ??).

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Czy mam się zgodzić?

Autor: loveyou, Odpowiedzi: 3

Jak odnowić...

Autor: artur2410, Odpowiedzi: 1

Kiedy składać wniosek...

Autor: monika83, Odpowiedzi: 1

Jak ma wyglądać Karta...

Autor: taper, Odpowiedzi: 1

Czy przewoźnika...

Autor: damianjakubiak, Odpowiedzi: 1