Oceń: (0) (0)

piotrek84

, 2007-05-24 20:47:59, 3 odp

Ile pamięci potrzebuje komputer, na którym chce się uruchomić emulator qemu z systemem?

Qemu ma zostać zainstalowane na dystrybucji linuksa Slackware a chciałbym uruchomić na nim dystrybucję linuksa typu Slackware, Debian z prostym środowiskiem graficznym i możliwością kompilacji oprogramowania.

Ile tak na oko potrzeba minimum pamięci, by to działało w miarę płynnie?
Czy instalacja kqemu coś poprawi?

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

tygras 2007-05-25 18:42:42

512 może być mało... ale jak sam zauważyłeś żadna specyfikacja oraz testy takich rzeczy nie pokażą. A co do wyboru emulatora to już jak każdy sam woli... ja korzystałem z VirtualPC bo kurs był MS ;)


Pozdrawiam

www.rewizja.net

Oceń: (0) (0)

piotrek84 2007-05-25 00:28:38

Nie wiem ile kupić RAMu :)

Na środowisko tekstowe 256MB powinno starczyć, ale z graficznym i kompilowaniem mogą być problemy.
Na VirtualPC 2004 (pod WinXP, teraz mam Win2k) przy tej ilości pamięci działały mi całkiem sprawnie mi nieliczne proste dystrybucje Linuksa typu LiveCD (m.in. Pingwinek KateOS Live, cdlinux). Instalatory Slackware i Debiana też powinne ruszyć a sporo innych popularnych dystrybucji ma instalatory z wymaganiami większymi od systemu :)

O qemu słyszałem sprzeczne opinie. Jedne źródła mówią, że jest wolniejszy od VirtualPC i VMWare a inne, że szybszy (i zostanie dużo zasobów), bo działa na innych zasadach niż powyższe i może korzystać z tego samego sprzętu co komputer, na którym go zainstalowano, co potrafi znacznie ograniczyć wykorzystanie zasobów (dynamiczna translacja czegośtam).
Nie wiem, czy te "wolne działanie" dotyczy większych wymagać, czy poprostu taka jest specyfika emulatora niezależnie od sprzętu a testów emulatorów nie widziałem.

Mógłbym dokupić kupić1GB, ale to dla mnie ogromny koszt około 300zł, podczas gdy 512MB kupię za mniej niż 150zł i może się to okazać całkowicie wystarczające.

Oceń: (0) (0)

tygras 2007-05-24 22:27:56

Pracowałem trochę na virtualach, a dokładnie to prowadziłem kurs z win2003 na virtualach. Fakt, że nie były to linuchy a windowsy i nie qemu a virtualPC ;) ale ogólną zasadą jest w virtualach, że najlepiej to przetestować na własnej skórze... bo nawet na 2 identycznych kompach działało zgoła inaczej(w moim przypadku). Aby Ci ktoś na to pytanie odpowiedział musiałby doświadczyć dokładnie tego samego - a na to masz nikłą szansę.


Pozdrawiam

www.rewizja.net

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

jestescie emo ?

Autor: niezapominajkaa, Odpowiedzi: 2

Błąd stop: 0x0000008E...

Autor: piesek85, Odpowiedzi: 1

Linux czy Windows?

Autor: kirka.fm, Odpowiedzi: 8

Czy obraz dysku...

Autor: piotrek84, Odpowiedzi: 1

Czy komputer kwantowy...

Autor: Adolf, Odpowiedzi: 1