Oceń: (0) (0)

bartik

, 2007-05-13 12:14:04, 4 odp

Czy przywracanie systemu cos daje??

Mam pytanie bo zawsze kiedy cos stanie mi sie z komputerme , czy załapie wirusa czy cos to zawsze przywracam komputer do jakiejs daty.Czy dobrze robie ponieważ jak mam wirusa i jak przywrócę system to juz go nie ma jak sprawdzam a więc czy warto tak robić. Bo jak czytałem inne pytania wcześniej i odpowiedźi o przywracaniu systemu to twierdzili , ze to nic nie daje.Prosze o radę

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

tygras 2007-05-13 17:23:41

No widzisz Bartiku:

"Natomiast sama opcja jest wielce przydatna i kilka razy uratowała mi skórę i uchroniła przed reinstalką systemu, " m227
Dla Michała też, tak jak i Tobie, pomaga ta funkcja, więc jej nie wyłączaj. Ocena czy "coś daje"(bo o to pytasz) czy nie, należy jedynie do Ciebie. Skoro mówisz, że przywracasz i pomaga to rób tak dalej. Jednak z wirusami jest tak jak w odpowiedzi powyżej - nie można zdawać się tylko na przywracanie systemu w tym przypadku.Pozdrawiam

www.rewizja.net

Oceń: (0) (0)

m227 2007-05-13 15:38:05

Witam

Przywracanie systemu działa na ogół w taki sposób, że przywraca poprzednie wersje programów (exe, dll, com, i podobne). Natomiast nie narusza innych plików, np. dokumentów, zdjęć, filmów, muzyki.

Jeśli zatem chodzi o wirusy, to zależy, w którym miejscu się znajdują, jeśli tylko w plikach exe, to zazwyczaj przywrócenie systemu je usunie, jeśli natomiast w dokumentach albo w innych miejscach (skryptach js), to niewiele to da. Ogólnie przywracanie systemu ze względu na swoją wybiórczość nie daje 100% pewności, że wirusa już nie ma.

Natomiast sama opcja jest wielce przydatna i kilka razy uratowała mi skórę i uchroniła przed reinstalką systemu, gdy np. sterownik SCSI powodował, że system w ogóle nie startował. (wtedy tryb awaryjny i przywracanie). Pozdrawiam.

Michał Głębowski
BazyDlaFirm.pl

Oceń: (0) (0)

tygras 2007-05-13 13:07:46

a czy to nie Ty zadawałeś te "inne pytania wcześniej i odpowiedzi" ;) hiehie


Pozdrawiam

www.rewizja.net

Oceń: (0) (0)

tygras 2007-05-13 13:04:21

Witam

Za każdym razem podkreślałem, że MI (nie ogólnie NIC nie daje) nigdy się nie przydało - zawsze jak miałem krach systemu to już tylko amen pomagał ;). Warto też zauważyć, że w przypadku poprzedniego pytania nie radziłem tej osobie wyłączania tego, z prostej przyczyny - poco laikowi w głowie mieszać. Zadał potem pytanie jak to zrobić - więc odpowiedziałem zgodnie z pytanie ;)

Jeśli Ci pomogło w problemach z Systemem to NIE USUWAJ i korzystaj - TAK! WARTO. Cieszy mnie, że to dla kogoś się przydaje. Teraz chociaż nie mogę powiedzieć, że "nie słyszałem aby komuś pomógł" :)


Pozdrawiam

www.rewizja.net

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Czy ktoś ma moze do...

Autor: Dudi2525, Odpowiedzi: 1

Skąd pobierać darmowe...

Autor: Arowana14, Odpowiedzi: 1

Nie mam listy co mam...

Autor: Ewelina523, Odpowiedzi: 3

Dlaczego nie moge...

Autor: mlody, Odpowiedzi: 3

Jak dodac forum na...

Autor: 3dom, Odpowiedzi: 8