Oceń: (0) (0)

Julka:)

, 2007-04-24 19:01:53, 4 odp

Jaki rodzaj studiów wybrać???

Chciałabym w przyszłości bardziej rozwijać swoją wiedzę i umiejętności związane z językiem angielskim. Dlatego też myślałam o studniach pod tym kątem.  Nie wiem jednak, na którą z tych uczelni lepiej iść (kolegium języków obcych:angielski, czy filologia angielska na uniwersytecie). Co się bardziej opłaci? Czy po jednej i drugiej uczelnie będę miała podobne szanse na pracę i zdobędę podobną wiedzę?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
Julka

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

~Marcin 2013-09-19 10:42:25

prawo albo medycynę, najlepiej, http://redtubehd.pl

Flirt 11 minut temu

Zobacz też: Gdzie byliście na pierwszej randce?
Oceń: (0) (0)

mork 2007-05-04 02:21:06

Czarag zwróć uwage, ze na tego typu specjalizacjach najczęściej mało jest PNJ jako takiego i absolwenci mają potem problem z zdaniem np. egzaminu na tłumacza.

Oceń: (0) (0)

czarag 2007-05-02 17:49:03

Faktycznie powszechnie uważa się, iz filologia uniwersytecka daje szersze mozliwości i w efekcie wyższy poziom znajomości języka. Natomiast decyzja należy o tyle do Ciebie, że musisz sama podjąć decyzję, czy tak naprawde chcesz sie skupić na jezyku i zostać np. tłumaczem, czy też może nauczycielem? A może chciałabys uzyc znajomości języka w zupełnie inny sposób? Wiele uczelni (szczególnie prywatnych) oferuje juz od kilku lat autorskie programy nauczania ze specjalnościa np. kulturoznawcza bądz innymi równiez godnymi uwagi. Może warto rozwazyc i tę opcję. zachęcam do zapoznania się  z ofertą www.swps.edu.pl . Pozdrawiam!

Oceń: (0) (0)

mork 2007-04-27 19:15:58

a więc:


kolegium języka obcego przygotowuje nauczycieli języków obcych. Uczysz się  tam języka i metod nauczania języków obcych. Mniej jest literatury itp rzeczy. Przygotowujesz sie do bycia nauczycielem angielskiego.


Studia na uniwersytecie to studia filologiczne - duży nacisk kładzie sie na literature, historie języka i językoznawstwo. Jeśli chcesz uczyć języka idź do kolegium. Jeśli chcesz być np tłumaczem to lepszy będzie uniwersytet. Na uniwerku zwykle poziom kształcenia jest wyzszy niz w kolegium.

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Gdzie na seksuologie...

Autor: ~piksel34, Odpowiedzi: 1

Jakie wyniki w maturze ?

Autor: Josei, Odpowiedzi: 1

Jaki rodzaj studiów...

Autor: Julka:), Odpowiedzi: 4

Czy po studiach mag....

Autor: bogusia82, Odpowiedzi: 3

Gdzie mozna studiowac...

Autor: ewelina77, Odpowiedzi: 1