Oceń: (0) (0)

biber

, 2010-08-24 20:03:10, 3 odp
Tematy: Pomóżcie

mam mały problem ponieważ mój zmarły ojciec ma...

dwojke dorosłych dzieci z pierwszego małżeństwa.z moją mamą dorabiał się przez 35 lat małego majątku.moje pytanie czy oni mają prawo do zachuwka jak tak to jaki procent im sie należy.zaznaczam że te dzieciaki nie uczymywały żadnego kontaktu ze zmarłym ojcem.

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

MarcoKaka 2012-02-14 14:41:22

Jeśli nie było testamentu. Więc każde z dzieci może się ubiegać o majątek

Oceń: (0) (0)

nnbobak 2012-02-14 12:48:01

Jeżeli w testamencie Twój ojciec niczego nie zapisał tamtym dzieciom, to przysługuje im prawo do zachowku. Zachowek wynosi 1/2 tego, co spadkobierca otrzymałby zgodnie z ustawą. A zatem zakładając, że ojciec pozostawił po sobie żonę i trójkę dzieci, to zgodnie z ustawą (prawem spadkowym) żonie należy się połowa majątku, a druga połowa dzieciom do podziału na trzy równe części. Jeśli ojciec wykluczył ich w testamencie, mogą ubiegać się o przyznanie zachowku. Mają na to 5 lat od śmierci ojca, po tym czasie prawo do zachowku już im nie przysługuje. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie <a href="http://testamenty.pl> o testamentach </a>, dziedziczeniu, itd.

Pozdrawiam!

Oceń: (0) (0)

~Miksi 2010-08-24 20:23:54

Dzieci nie muszą utrzymywać kontaktu z rodzicem, jest to obowiązek rodzica bez względu na to czy ma nową rodzinę czy nie, prawidłowo tamte dzieci powinny dostawać przez cały swój czas edukacji alimenty, a teraz odpowiadając na pytanie, tak mają prawo oczywiście jeśli twój ojciec nie wydziedziczył ich za życia, no chyba, że przy ich narodzinach nie przyznał się do ojcostwa. Ale jeśli jest ojcem wg Polskiego prawa to tak mają prawo do spadku po nim ale procent to już kwestia sądu, jak dostaną za dużo, to od razu pisać odwołanie aby dostali mniej..

Pozdrawiam

DK

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Czy moge pozbawic...

Autor: Dr.Chaos, Odpowiedzi: 2

2004 roku mój ojciec...

Autor: 1977adas, Odpowiedzi: 1

Proszę o odpowiedź,...

Autor: anutka121, Odpowiedzi: 1

Czy jeśli jestem po...

Autor: ag22, Odpowiedzi: 2

spadek po matce

Autor: don_ildebrando, Odpowiedzi: 1