Oceń: (0) (0)

KrzysztofMoskal

, 2010-02-27 19:52:05, 2 odp
Tematy: to, znaczyMegiddo, co

Co to znaczy Megiddo?

Na tych polach zostanie stoczony ostatni bój między siłami dobra, a antychrystem i jego poplecznikami.

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

KrzysztofMoskal 2010-03-17 19:47:31

Pragnę uzupełnić jeszcze, że to miasto rozbudował i przebudował król Salomon. David i Stone są braćmi, synami potentata medialnego. Stone wyjeżdża do Europy, David pozostaje w USA. Wiele lat póżniej ich drogi znów się krzyżują. Stone (Michael York) jest haryzmatycznym przywódcą zjednoczonej Europy, jest też o krok od zjednoczenia wszystkich państw Świata. David (Michael Biehn) jest prezydentem USA i wie, że Stone nie jest wspaniałym przywódcą, za jakiego chce uchodzić. Stone jest bowiem diabłem wcielonym, który wykorzystując mechanizmy polityki chce doprowadzić do ostatniej walki dobra i zła w miejscu mitycznego Amargeddonu pod Megiddo, tam zjechały się wszystkie armie Świata- ze wschodu (chińczyki), zachodu, północy i południa, gdzie armie ciemności pokonane i unicestwione przez Boga, zaś Stone (szatan) musiał uznać wyższość Boga. Megiddo ()- sf thriller- oprócz M. Yorka i M.Biehna wystąpili m. in. Udo Kier, Michael Ironside, Franco Nero, Diane Venora. Tę bitwę dobra ze złem przepowiedział Nostradamus, ale się jeszcze nie sprawdziła, również przepowiedział, że szatan odbuduje Świątynie króla Salomona, by tam tam koronować się na nowego boga.

Oceń: (1) (0)

xxss 2010-03-01 18:59:56

Megido wzgórze położone w północnym Izraelu, w południowej części Doliny Jezreel w Dolnej Galilei. Wzgórze należy do grzbietu górskiego Karmel. Przy wzgórzu leży kibuc Megiddo.Strategiczne położenie wzgórza powodowało, że od najdawniejszych czasów znajdowały się tutaj ludzkie siedziby, których ruiny są widoczne do dzisiejszego dnia.

Najstarsze ślady osadnictwa sięgają 3500 p.n.e.[1]. W pierwszym okresie (do ok. 2000 p.n.e.) było warownym miastem z bogatą świątynią. Po kolejnej przebudowie miasta zauważalne jest wyodrębnienie się władzy świeckiej od kościoła - powstał pałac w pobliżu bramy miejskiej. Prace archeologiczne odkryły między innymi tzw. "wyżynę" kananejską - wielki kopiec o charakterze kultowym (XIX wiek p.n.e.), system zaopatrzenia miasta w wodę, mury obronne wraz z bramami, zbudowane w podobny sposób jak w Gezer i Chasor, rzeźby z kości słoniowej(pochodzące z Egiptu i Lewantu [1]) i wiele stajni (pochodzących prawdopodobnie z okresu panowania króla Achaba).

Bardzo ważne miasto w czasach Starego Testamentu, położone w dolinie Jizreel, strzegące głównego przejścia przez wzgórza Karmelu. Leżało w odległości około 32 km od dzisiejszej Hajfy. Stoczono w tej okolicy tak wiele bitew, że Nowy Testament ([[Księga ObjawieniaAp 16,16) używa nazwy tego miasta jako symbolu dla ostatniej bitwy: Har-Magedon, "wzgórze Megiddo". Podczas podboju Kanaanu przez Izraelitów, Jozue pokonał tutaj króla Megiddo.

Miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Czy ufacie księdzom?

Autor: MarcoKaka, Odpowiedzi: 8

Na podstawie faktów z...

Autor: tysia17, Odpowiedzi: 3

Jakbyście dali na...

Autor: Klaudia44, Odpowiedzi: 5

Duch Święty - działanie

Autor: ~happytrouble, Odpowiedzi: 2

Co przyniósł ludziom...

Autor: bleblekle, Odpowiedzi: 5