Oceń: (0) (0)

charlie

, 2010-01-02 09:56:04, 2 odp
Tematy: windows xpwindows mx8

system operacyjny windows !!! problem

Witam kupiłem skrzynke tj komputer w komisie który chodził na systemie windows xp profesional przez miesiąc (tyle ile trwała gwarancja) po tym miesiącu komputer nie załączał systemu i w biosie nie wykrywało dysku twardego. Kupiłem nowy dysk twardy (Sata) i też go nie wykrywa w biosie oryginalny windows xp nie instaluje się natomiast windows mx8 normalnie się instaluje i działa dlaczego tak jest?

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

zgred79 2010-01-02 20:22:10

kupując często sprzęt kupuje się sprzęt z Windowsem który ktoś instaluje tyko po to byś zobaczył że komp działa, jeśli Windows nie był aktualizowany przez internet to po miesiącu dokładnie komp siada.

Dalej uważam że twój komp jest sprawny, dlaczego windows mx8 się instaluje...? bo mx8 jest hybrydą wielu głow... mx8 posiada w sobie wiele sterowników od razu, miedzy innymi do dysków sata, zwykły xp-ek ich nie posiada, może do sata i posiada ale do sata 2 na pewno nie.

Abyś zainstalował sobie ten swój oryginał musisz na początku niebieskiego ekranu (to ten już w trakcie instalacji) wcisnąć chyba F6... nie pamiętam musisz czytać literki na dole ekranu, pisze że jeśli chcesz zamontować dodatkowo te sterowniki czy cuś w tym stylu to wciśnij klawisz F6 (chyba).
Musisz spisać nazwę swojego dysku twardego, jego typ i poszukać sterowników do niego, znajdziesz to na stronie producenta, zwykle te sterowniki kopiuje się znowu na dyskietkę fdd.
Gdy przy instalacji klikniesz już ten klawisz F6 to będziesz tam postępował zgodnie z instrukcją, czyli z tym co ci tam napiszą... wrzucisz dyskietkę ze sterownikiem do stacji dyskietek, wybierzesz klikniesz, po tym wyciągniesz dyskietkę a dalszy proces instalacji poleci już standardowo jak zawsze...

Ale teraz jak zainstalujesz Windowsa i skonfigurujesz internet to musowo dokonaj rejestracji w necie Windowsa, do tego służą tam jakieś klucze czy inne obrazki które będą ci się pokazywały w menu start na górze lub na pasku zadań po prawej stronie w pobliżu zegarka... jeśli nie zaktualizujesz to po miesiącu będziesz miał ten sam problem :)

Oceń: (0) (0)

Dabros 2010-01-02 10:45:49

Najlepiej daj go do serwisu.

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Ktory dostawca poczty...

Autor: nord1984, Odpowiedzi: 1

Jak sformatować komputer?

Autor: 0101Adrian, Odpowiedzi: 2

Dlaczeo nie mogę...

Autor: piesek85, Odpowiedzi: 4

Ściągnełam film,lecz...

Autor: natulka76, Odpowiedzi: 2

Jaki program do...

Autor: jurek_53, Odpowiedzi: 1