Oceń: (0) (0)

ks50

, 2007-01-03 21:04:30, 2 odp

W jaki sposób i od kogo domagać się odszkodowania od wypadku:?

Dwa lata temu uległam wypadkowi podczas przerw między wykładami, spadłam  z mokrych schodów idąc do WC na uczelni . W wyniku upadku w szpitalu z diagnozowano złamane kości miednicy z kością ogonową , po krutkim pobycie w szpitalu moje leczenie trwało ponad rok. W trakcie leczenia okazało się wiele innych dolegliwości na skutek tego upadku. Obecnie w skutkach owego upadku odczuwam duże dolegliwości, lecz lekarze zakończyli leczenie. Chcę uzyskać odszkodowanie z tytułu owego upadku oraz zwrot kosztów leczenia. Po konsultacji z prawnikiem, orzekł mi że nie waro domagać się z powodu niskiego odszkodowania. Czy to prawda nie wiem, ale chyba należy się jakieś zadośćuczynienie. Jak i od kogo mogę się domagać, od uczelni czy od firmy porządkowej , która bezpośrednio przyczyniła się do upadku [sprzątaczka myła schody podczs przerwy]. W jaki sposób to uczynić, czy posłuchać rady prawnika. 

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

~Krystek678 2015-05-19 13:40:22

Zdecydowanie posłuchaj rady prawnika. Najlepiej, żeby to on zajął się tą sprawą. A jeśli nie, to tu masz namiary na dobrą kancelarię http://nestoratlaw.pl/specjalizacje

Oceń: (0) (0)

jozly 2007-01-05 19:13:39

Masz rację, odszkodowania musisz się domagać. Prawdopodobnie byłaś ubezpieczona, więc z tego tytułu należy się odszkodowanie od ubezpieczyciela (pzu?). Druga droga to odszkodowanie od uczelni. Ważne jest, czy został sporządzony protokół powypadkowy w zakładzie pracy i co z niego wynika. Pewnie uczelnia też jest ubezpieczona od oc, więc nie będzie się sprzeciwiała wypłacie odszkodowania. Od firmy raczej nie, bo wykonywała pracę na rzecz uczelni.

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Mój synek złamał...

Autor: wiolus1547, Odpowiedzi: 3

co jeśli skończą się...

Autor: tala, Odpowiedzi: 23

Ile mogę dostać...

Autor: miłość, Odpowiedzi: 1

Czy mogę liczyć na...

Autor: arak87, Odpowiedzi: 5

W jaki sposób i od...

Autor: ks50, Odpowiedzi: 2