Oceń: (0) (0)

hildek

, 2006-08-22 20:45:09, 15 odp
Tematy:

Jaki program jest najlepszy do tworzenia w banalny sposób stron www?

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

MarcinSpan 2014-11-28 15:40:53

Myślę. że najlepiej nie robić samemu czegoś, czego się nie rozumie. Jest wiele firm, które stworzą ci stronę na życzenie - choćby http://www.like08.pl/projektowanie-stron-wroclaw/ - i to wszystko za bardzo przystępną cenę. Aby samemu zrobić stronę, trzeba uczyć się przez wiele lat. Po co, skoro można mieć coś bez zbędnego wysiłku? :)

Muzyka 11 minut temu

Zobacz też: Czy znacie jakieś fajne piosenki ?
Oceń: (0) (0)

~TworzeniestronWWW 2011-01-09 00:03:44

Jest kilka dobrych edytorów stron najprzydatniejsze znajdziesz na stronie http://programy.skrypty.boo.pl/edytory_stron.php

Oceń: (0) (0)

~tomiz 2010-01-31 19:15:31

wysiwyg web builider 6

Oceń: (0) (0)

maciek2 2009-01-08 23:53:19

Jeżeli nie boisz się zawrotu głowy i masz dwa tygodnie wakacji idź na stronę cmsmatrix.org. Zobaczysz jak duży jest wybór programów CMS. MODx, o którym wspomina olek69 jest tam bardzo dobrze notowany.
Zaliczył bym go raczej do frameworków czyli środowisk lub "zestawów " programistycznych w obrębie których, dla expertów takich "dialektów" jak php, (x)html czy css wszystko jest wirtualnie możliwe, natomiast jest  troche abstrakcyjne dla nowicjusza. Poczatkujący webmaster, który szuka CMS'a bardziej zautomatyzowanego, powinien zwrócić się raczej w stronę CMS Made Simply, Guppy, Xoops czy Joomla. Ponieważ net jest w nieustannym ruchu zaczynają się pojawiać coraz to nowe tendencje czy trendy, które coraz bardziej zbliżają się do potrzeb zwykłego użytkownika, który niekoniecznie ma ochotę i zdolności aby zagłebiać się w tajniki narzędzi programistycznych. Nadchodzi tandem Web2.0  i Ajax, a z nim pojawia sie nowe podejście do kreacji stron www. Coraz  częściej klasyczne cms'y zmieniają się w aplikacje "wysiwyg i online". Nie trzeba nic instalować na komputerze, wystarczy przeglądarka i jeżeli umiesz używać jakikolwiek graficzny edytor textowy, po dwóch dniach  możesz już utworzyć solidne podwaliny Twojego website. Jako przykłady zacytuję Weebly- bardzo popularny w Stanach, angielski Roxer, czeski Webnode czy niemiecki Jimdo. Na razie testuję Jimdo, gdyż w wersji Free dają  gratisową usługę hostingową za niewielka i raczej dyskretna reklamę. Ilośc stron jest nieograniczona, można robić galerie zdjęć, dodawać linki do YouTube, Flickr, RSS,  moduły kontaktowe czy Blog. W innych oferta jest prawie taka sama. Wydaje mi sie, że dla początkujących jest to bardzo dobry sposób na pierwsze kroki  na drodze przyszłego webmastra. Nowicjusze w programowaniu maja teraz również prawo głosu w internecie a fakt, że ich strony zrobione są w sposób "banalny" nie ma większego znaczenia. Być może, że treść, któą będą mogli  przekazać używając prostych aplikacji, będzie bardzo wysokiej jakości.Wszystkiego dobrego w Nowym Roku dla użytkowników forum i dla team'u zadajpytanie.pl.

Oceń: (0) (0)

olek69 2008-12-13 23:00:24

Tak jak poprzednicy zamiast programu zachęcam do zapoznania się z bogatą listą CMS - gotowców do zarządzania treścią. Według mnie dość prosta obsługa jest w Joomla i Mambo przy czym chyba mambo już nie jest rozwijane. Trudniejsze choć z większymi możliwościami to CMS Drupal przykładowa strona Pozycjonowanie , choć na pewno będą zwolennicy i przeciwnicy takiego sposobu tworzenia stron, wiele osób przerabia CMS na własny styl na podbudowie np. Joomli wychodza bardzo ciekawe projekty. Innym też bardzo ciekawym CMS jest MODx przykładowa strona Audyt Energetyczny . Wszystozależy co potrzebujesz na stronie mieć. Ale jak chcesz poćwiczyć html to napewno zaliczył bym do dobrych i darmowych programów NVU, w sieci też można znaleść gotowe szablony html i flash wiec pole do popisu jest ogromne np. wpiując do wyszukiwarki "darmowe skrypty" powodzenia.

Oceń: (0) (0)

lechu 2006-09-26 00:54:55

Podobnie do jednego z moich poprzedników polecam NVU! Jest to jedno z najlepszych narzędzi do tworzenia stron. FrontPage tworzy strony jedynie pod IE, a użytkownicy innych przeglądarek mają problemy z ich przeglądaniem (nie jest zgodny ze standardami! ). W obecnych czasach najlepiej tworzyć strony pod silnik GECKO, który zyskuje wciąż na popularności. Co do InternetExplorera (IE) wesoła jest nowina, że traci rynek.

Oceń: (0) (0)

daniel.pakulski 2006-09-23 01:05:47

Raczej nie szukał bym programu do tworzenia stron internetowych. Zachęcam do zapoznania się z jednym z opensource CMS dostępnych powszechnie w internecie. Taki CMS - zestaw skryptów - we współpracy z bazą danych tworzy "w locie" strony internetowe. Takie podejście daje szereg zalet np. można wstawiać, ankiety, forum dyskusyjne, można umożliwić wstawianie komentarzy itp - jednym słowem interakcja. Strony tworzone przez jakiś program do edycji stron są statyczne (zwykle). Podejście do tworzenia portalu wykorzystując opensource CMS jest również fajne dlatego że osobno można zmieniać treść i osobno wygląd. Poza tym skrypty napisane są tak aby nawet laik bez znajomości technologii internetowych i programowania był w stanie dodawać i modyfikować zawartość stron za pomocą administracyjnej część CMS'a - po prostu w specjalnej części portalu - niedostępnej dla innych właściciel stron wpisuje teksty, które mają się ukazać na stronie. Zapraszam na http://openhosting.pl - założę tam chętnie strony dla Ciebie.

Oceń: (0) (0)

grzywacki 2006-08-25 11:56:40

Programem, którym w banalny sposób można stworzyć w miarę ładnie wyglądającą stronę www jest XARA WEBSTYLE. Program jest niestety płatny, ale oferuje wysokie możliwości. Strony są tworzone w technologii html, xhtml oraz xml... Pozatym istnieją jeszcze inne programy webdesignerskie, takie jak na przykład Adobe Dreamweaver, Pajączek, ale niestety za wszystkie trzeba płacić :)

Oceń: (0) (0)

3dom 2006-08-24 14:04:02

Polecam Nvu. Tworzenie strony nie jest moze takie banalne, ale czasami trud sie oplaca ;)

Oceń: (0) (0)

Rebeka 2006-08-23 17:46:19

http://jasky.pl Mam tu swoją stronę, którą stworzyłam bez większej znajomości Internetu. Gotowy program, w którym można zająć się wyłącznie stroną graficzną i tekstem. Polecam!

<< Poprzednie
1 2 Następne >>

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Tematy:

Pytania: << Poprzednie Następne >>

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Szukam odcinku kuby...

Autor: pallg, Odpowiedzi: 1

Wejdziecie i...

Autor: na00, Odpowiedzi: 1

Mozilla firefox

Autor: Ozin55, Odpowiedzi: 2

Czemu nie działa...

Autor: nadia19951, Odpowiedzi: 4

Jaką znacie dobrą...

Autor: jack10, Odpowiedzi: 3