Oceń: (0) (0)

piotrzpl

, 2006-08-22 18:27:40, 1 odp
Tematy:

Czy obywatel może używać np na stronie www znaków miasta, gminy?

czy moze obywatel uzywac np na stonie www znaków miasta, gminy, powiatu (herby) z zachowaniem powagi dla tych znaków czy musi miec zezwolenie, jak tak to od kogo

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

reklamastron.pl 2006-08-22 23:20:29

Tak, obywatel może używać tych znaków, gdyż znaki i symbole państwowe
oraz dotyczące samorządu terytorialnego (np. herby) są wyłączone spod
ochrony ustawy o prawie autorskim.



Ustawa z dnia 4.02.1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych

Rozdział 1 Przedmiot prawa autorskiego

Art. 4. Nie stanowią przedmiotu prawa autorskiego:

2) urzędowe dokumenty, materiały, znaki i symbole;



Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Tematy:

Pytania: << Poprzednie Następne >>

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Jak wysłąć maila z...

Autor: cheater80, Odpowiedzi: 4

dlaczego moje pytanie...

Autor: Markens, Odpowiedzi: 1

Czy biblijni Kain i...

Autor: Chemar, Odpowiedzi: 2

czy korzystniej jest...

Autor: mirabelk, Odpowiedzi: 1

Jakie są objawy ciąży?

Autor: wiolciaqx, Odpowiedzi: 3