Oceń: (0) (0)

~natalia

, 2009-11-10 18:50:39, 2 odp
Tematy: Mandat

Musze płacić mandat,jeśli jestem osobą niepełnoletnią?

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

Jaclaw 2009-11-14 12:47:47

To zależy. Zgodnie z art. 8 Kodeksu wykroczeń (k.w.) za wykroczenia odpowiada ten, kto popełnia czyn zabroniony jako wykroczenie po ukończeniu 17 lat. Jeśli zatem czyn, za który zostałas ukarana mandatem miał miejsce po ukończeniu przez Ciebie 17 lat, to lepiej jest ów mandat zapłacić. W przeciwnym wypadku, zgodnie z art. 99 Kodeksu postępowania w sprawach o wykoroczenia (k.p.s.w.) organ, którego funkcjonariusz wystawił mandat powinien wystąpić do sądu z wnioskiem o ukaranie.

Oceń: (0) (1)

kominekl 2009-11-10 19:53:07

Twój prawny opiekun płaci za Twoje wykroczenia... Zarabiaja na cb opiekunowie, ty jestes za mlody bys mogl byc zatrudniony do legalnej pracy.

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Tematy: Mandat

Pytania: << Poprzednie Następne >>

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

wzor skargi na komornika

Autor: lucynaw, Odpowiedzi: 3

Czy mogę poddać się...

Autor: ~Marian, Odpowiedzi: 1

Gdzie w miescie mozna...

Autor: ret89, Odpowiedzi: 4

Czy mozna zlozyc...

Autor: djona, Odpowiedzi: 2

Czy legalne jest...

Autor: kroma, Odpowiedzi: 7