Oceń: (0) (0)

ewelam

, 2009-10-05 11:23:37, 1 odp
Tematy: transport, jednego

Czy muszę mieć zezwolenie na transport wytworzonych przez siebie odpadów do innego zakładu?

Firma posiada dwa zakłady w sąsiednich miejscowosciach. Zarówno dla jednego jak i drugiego ma pozwolenie na wytwarzanie odpadów, m.in trocin. Jednakze w jednym zakładzie spala trociny z tego drugiego zakładu. Zezwolenie na odzysk musi miec, ale czy powinna miec równiez zezwolenie na transport i zbieranie, skoro odpady poddawane odzyskowi pochodza z innego zakładu niz ten w którym prowadzi sie odzysk?

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

wilczynska 2009-10-05 12:15:46

Nie.


Nie trzeba mieć zezwolenia na transport wytworzonych przez siebie odpadów (art. 28 ust. 9 ustawy o odpadach).


Nie trzeba mieć też zezwolenia na zbieranie odpadów, gdy są one przywożone do zakładu w celu odzysku - patrz definicja (art. 3.3.23 UO):


"23) zbieraniu odpadów - rozumie się przez to każde działanie, w szczególności umieszczanie w pojemnikach, segregowanie i magazynowanie odpadów, które ma na celu przygotowanie ich do transportu do miejsc odzysku lub unieszkodliwiania".


 

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Czy odpady o kodach...

Autor: monikaba32, Odpowiedzi: 1

Pod jakim kodem oddać...

Autor: Alka_R, Odpowiedzi: 1

Czy potrzebna jest...

Autor: Gosia82, Odpowiedzi: 1

Zagospodarowanie...

Autor: wqbit, Odpowiedzi: 1

Jak można szybko...

Autor: gadomek, Odpowiedzi: 1

Linki