Oceń: (0) (0)

jjkolas

, 2009-07-14 14:06:47, 1 odp
Tematy: wystarczyprowadzonych

Czy przy jednorazowym przekazaniu odpadu wystarczy zgłoszenie do odp. organów?

W firmie X w wyniku prowadzonych na jej terenie remontów powstaje odpad o kodzie 17 09 04. Firma posiada pozwolenie na wytwarzanie odpadów, ale nie ma wśród nich tego kodu. Odpad ten będzie powstawał tylko przez pewien okres. Czy firma powinna wystąpić o zmianę pozwolenia czy wystarczy tylko zgłoszenie do urzędu? 

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

wilczynska 2009-07-14 21:23:37

W pozwoleniu, zgodnie z art. 17 ust. 3 ustawy o odpadach, uwzględnia się wszystkie odpady wytwarzane w zakładzie. Z tego wynika, że należałoby uzyskać zmianę pozwolenia, aby dodać nowy odpad o kodzie 17 09 04.


Są to odpady z budowy/remontu/demontażu, a więc jeżeli prace budowlane będzie robiła firma zewnętrzna, to ona będzie wytwórcą tych odpadów zgodnie z art. 3 ust. 3 pkt 22 ustawy o odpadach. Wtedy też ona powinna złożyć informację o wytwarzaniu tych odpadów, a firma X nie musi zmieniać pozwolenia.

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Czy odpady powstałe w...

Autor: Gosia82, Odpowiedzi: 2

Czy przy jednorazowym...

Autor: jjkolas, Odpowiedzi: 1

Czy potrzebna jest...

Autor: Gosia82, Odpowiedzi: 1

Czy wytwórca odpadów...

Autor: Slawo, Odpowiedzi: 1

Jak stosować się do...

Autor: wqbit, Odpowiedzi: 1