Oceń: (0) (0)

Gosia82

, 2009-06-01 14:42:07, 3 odp

Czy wolno mi oddać zużyte świetlówki do sklepu??

Witam.


W naszej firmie powstają odpady w postaci zużytych świetlówek. Czy możemy oddać zużyte świetlówki do sklepu/hurtowni która nas zaopatruje?  Sklep oczywiście dolicza opłate za unieszkodliwienie. My nie mamy pozwolenia na transport tych świetlówek więc nie możemy sie podbić na KPO jako transportujący natomiast hurtownia nie posiada żadnego pozwolenia na transport i zbieranie a także nie posiada żadnego samochodu, którym mogłaby odebrać od nas odpad. Co zrobić w takiej sytuacji?? My płacimy za unieszkodliwienie ale żadna ze stron nie może transportować odpadu .


 Proszę o pomoc

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

wilczynska 2009-06-02 15:12:33

Powyżej napisałam, że nie musicie mieć zezwolenia na transport wytworzonych przez siebie odpadów, a więc może bez zezwolenia wozić wszystkie swoje odpady, a więc swoje zużyte świetlówki możecie zawieść do hurtowni) (art. 28 ust. 9 UO).

Przyjaźń 11 minut temu

Zobacz też: Jaki pomysl na 16-naste urodziny?
Oceń: (0) (0)

Gosia82 2009-06-02 07:15:23

Dziękuję za odpowiedź.


tylko co w sytuacji gdy hurtownia nie ma żadnego środka transportu i nie jest w stanie fizycznie od nas odebrać tych świetlówek i nie podpiszą sie na KPO w rubryce transport. Natomiast my nie możemy zawieźć do nich świetlówek bo nie mamy pozwolenia na transport tych odpadów.


 

Oceń: (0) (0)

wilczynska 2009-06-01 16:37:59

Firma nie musi mieć zezwolenia na transport wytworzonych przez siebie odpadów, a więc może bez zezwolenia wozić wszystkie swoje odpady (w tym świetlówki).
Sklep i hurtownia sprzedające świetlówki nie muszą mieć zezwolenia na zbieranie odpadowych świetlówek, ale aby można było im przekazać zużyte świetlówki, to muszą być:
- zarejestrowane w GIOŚ jako zbierające sprzęt el.,
- zarejestrowane w rejestrze starosty jako zbierające sprzęt el.


Podstawa prawna:
- ustawa o odpadach ? art. 25 ust. 2 i 3, art. 28 ust. 9, art. 33 ust. 5;
- rozporządzenie Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 23 grudnia 2003 r. w sprawie rodzajów odpadów, których zbieranie lub transport nie wymagają zezwolenia na prowadzenie działalności;
- ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym ? art. 3 ust. 1 pkt 16, art. 6, 7.

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Jakie wymagania...

Autor: ewelam, Odpowiedzi: 1

Kogo dotyczy...

Autor: OlaB, Odpowiedzi: 1

Czy są przepisy...

Autor: Czajnisss, Odpowiedzi: 1

Czy dozwolone jest...

Autor: OlaB, Odpowiedzi: 1

Jak postępować ze...

Autor: Iwona K., Odpowiedzi: 1