Oceń: (0) (0)

Martaaa

, 2009-05-19 13:27:29, 1 odp
Tematy: dziękuję, podanie

Jaka jest podstawa prawna na obowiązek posiadania podczyszczalni ścieków?

Witam,


Proszę bardzo o podanie podstwy prawnej, z której wynika, że na zakładach przemysłowych spoczywa obowiązek posiadania podczyszczalni ścieków, jeśli chcą odprowadzać ścieki przemysłowe do PWIK.


 


Z góry dziękuję bardzo.


Pozdrawiam,


M.

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

wilczynska 2009-05-20 22:56:32

Wprowadzanie ścieków do gminnej kanalizacji (obsługiwanej przez PWiK) podlega przepisom ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (Dz. U. Nr 123/2006 r., poz. 858, ze zm.), a więc podlega też aktom wykonawczym do tej ustawy, m.in. rozporządzeniu Ministra Budownictwa z dnia 14 lipca 2006 r. w sprawie sposobu realizacji obowiązków dostawców ścieków przemysłowych oraz warunków wprowadzania ścieków do urządzeń kanalizacyjnych (Dz. U. Nr 136/2006 r., poz. 964).


Z art. 10 ustawy wynika m.in., że ?dostawca ścieków przemysłowych wprowadzanych do urządzeń kanalizacyjnych jest obowiązany do (?) instalowania niezbędnych urządzeń podczyszczających ścieki przemysłowe i prawidłowej eksploatacji tych urządzeń?.
Natomiast urządzenia podczyszczające ścieki będą niezbędne, gdy są przekroczone dopuszczalne wartości wskaźników zanieczyszczeń w odprowadzanych ściekach określone w ww. rozporządzeniu oraz w umowie z PWiK, która jest niezbędna (art. 6 ustawy).

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Czy mam się zgodzić?

Autor: loveyou, Odpowiedzi: 3

Co powinna zawierac...

Autor: kkk, Odpowiedzi: 1

Sklep 10 m2 - czy...

Autor: niebieski, Odpowiedzi: 1

Jak przekształcić...

Autor: kozucha, Odpowiedzi: 1

Czy na prowadzenie...

Autor: AM, Odpowiedzi: 1