Oceń: (0) (0)

Teken

, 2006-08-18 12:47:54, 3 odp
Tematy:

Jakie są różnice między kartą Visa a Maestro?

Witam.
Czym się różnią karty Visa i Maestro?

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

washuu 2009-05-21 10:04:51

To jest tak - firmy Visa i Mastercard wydają dwa główne rodzaje kart - debetowe, i kredytowe.

Debetowe (czyli płatnicze, bezpośrednio operujące pieniędzmi z konta nazywaja się Visa Classic i Maestro. Nie można nimi płacicw Internecie.

Kredytowe (do zapłącenia później) to Visa (albo Visa Silver, Gold), oraz MasterCard. Po prostu. Nazywaja się tak jak ich wystawcy, i tymi kartami można dokonywac transakcji w Sieci.

Teraz róznice - sa niewielkie. W 99% przypadków gdy płacimy kartą w sklepie czy restauracji, terminal należy do jakiejś firmy, np. SimpleCash. I to od umowy firmy obsługującej elektronicznie terminal z MaterCard i Visa zalezy co i w jaki sposób będzie rozliczane, czy będziemy wpisywac PIN czy trzeba będzie zlożyc podpis.
Równiez od dostawcy terminala zależy czy wszystkie rodzaje kart będa obsługiwane.

Na ten przykład - VISĄ bardzo trudno się płaci w Austrii, znacznie łatwiej uzyc tam Maestro (czy MasterCard). Nie raz zresztą, będąc za granicą, okazywało się że jedna z tych firm (Visa lub MasterCard) akurat NIE jest obsługiwana przez dany bankomat i terminal. Ostatnim moim takim kłopotem była Ukraina, a wczesniej Holandia.

Więc dlatego warto mieć oba rodzaje kart. Niestety, u nas karty MasterCard wydaje dośc niewiele banków, przykładami są oba PKO, ING, CitiBank, BZWBK, BGŻ czy BOŚ.

Ocena wyglądu 11 minut temu

Zobacz też: Jaki masz kolor oczu ??
Oceń: (0) (0)

Piotr R. Michalak 2006-11-01 10:15:57

Visa to karta, którą możesz płacić przez internet jak kartą kredytową, poprzez wpisanie numeru karty przy zamówieniu. Maestro takiej funkcji nie posiada.

Mam Maestro w BZWBK (osobiste) i Visa w Millenium (firmowa) oraz w Inteligo (osobiste). Mimo to proszę o weryfikację, czy w każdym przypadku jest tak jak napisałem.

Oceń: (0) (0)

wercyngetoryks 2006-08-29 15:28:52

Znana mi roznica dotyczy mozliwosci platnosci, tzn. ze mozesz sie spotkac z sytuacja w ktorej bankomat badz placowka moze nie przyjac np. karty Maestro ( najczescie na zachodzie Europy - tam najczesciej spotykane mozliwosci platnicze dotycza karty Visa badz MasterCard ) i odwrotnie.
Jednakze nie spotkalem sie osobiscie z przykladem placowki ktora nie przyjmowalaby karty Visa.

pozdrawiam

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Tematy:

Pytania: << Poprzednie Następne >>

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Telefonyyy..

Autor: ~Kwiatuszek, Odpowiedzi: 2

długi

Autor: ~Wpisz nick..., Odpowiedzi: 3

Osoba współpracująca...

Autor: Sonia1975h, Odpowiedzi: 5

Księgarnia placi...

Autor: ~Matma, Odpowiedzi: 3

Gdzie uzyskać...

Autor: stann05, Odpowiedzi: 2