Oceń: (0) (0)

MARCO

, 2008-08-30 11:24:51, 2 odp
Tematy:

Czy przy zwolnieniu dyscyplinarnym należy się ekwiwalent za urlop wypoczynkowy zaległy i bieżący ?

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

bartek130 2012-05-10 15:51:34

Podepne się do pytania. Czy musi wypłacić za cały urlop czy nie?
Zwolniono mie 27.04 i policzono tylko 9 dniu urlopu za co mi zapłacono resztę już nie.

Ocena wyglądu 11 minut temu

Zobacz też: czy czarny wyszczupla ?
Oceń: (0) (0)

acar505n 2008-09-05 15:35:04

Bez względu na formę rozwiązania umowy o pracę (wypowiedzenie przez pracownika, pracodawcę, porozumienie stron, dyscyplinarne) lub jej wygaśnięcia za niewykorzystany urlop pracownikowi przysługuje ekwiwalent pieniężny (art. 171 Kodeksu pracy).


Pracodawca nie ma obowiązku wypłacenia ekwiwalentu pieniężnego, o którym mowa powyżej, w przypadku gdy strony postanowią o wykorzystaniu urlopu w czasie pozostawania w stosunku pracy na podstawie kolejnej umowy o pracę zawartej z tym samym pracodawcą bezpośrednio po rozwiązaniu lub wygaśnięciu poprzedniej umowy o pracę z tym pracodawcą (art. 171 paragr. 3 Kodeksu pracy).


Podsumowując prawo pracownika do otrzymania ekwiwalentu pieniężnego za niewykorzystany urlop nie jest uzależnione od sposobu rozwiązania umowy ani także od przyczyn, które spowodowały jej rozwiązanie.


 

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Tematy:

Pytania: << Poprzednie Następne >>

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Gdzie zgłosić że szef...

Autor: despinka, Odpowiedzi: 1

Czy dziewczyna mając...

Autor: ewka.naj, Odpowiedzi: 1

Jakie muszę ...

Autor: kasmariusz, Odpowiedzi: 1

Kiedy nastąpi...

Autor: maxyz, Odpowiedzi: 1

ukończyłam 3 letnią...

Autor: i.ida, Odpowiedzi: 1

Linki