Oceń: (0) (0)

brzoska93

, 2008-06-16 18:49:52, 4 odp
Tematy: znaleźć

Czy mam chorobę sierocą?

Ostatnio zauważyłam, że mam nawyki sieroce, np. bujam się, rytmicznie ruszam jakąś częścią ciała. Mam 15 lat i w domu zawsze byłam obdarzana miłością, troskliwością. Nie mam problemów z otoczeniem, umiem znaleźć się w sytuacji. Nie wiem więc czy mam chorobę sierocą. Skad biora się te moje dziwne nawyki...?

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

~Zabujany 2011-10-23 08:37:35

Ja też robię coś podobnego. Codziennie kiedy kładę się spać leżę na boku i się bujam. Mam ponad 25 lat i robię to od dziecka, właściwie to nawet nie wiem kiedy zacząłem. Gdzieś tam poczytałem że noworodek potrzebuje lulania a ja jestem wcześniakiem i początkowy okres swojego życia spędziłem w szpitalu i z tego co mi wiadomo byłem tak mały że mama bała się mnie dotykać. Nawet później w okresie wczesnego dzieciństwa raczej nie byłem otoczony szczególną miłością, w sensie przytulania i całowania przez mamę, raczej wystarczyło mi że wiem że mnie kochają ale jakaś bliskość fizyczna była zbędna. Mało istotne czy to choroba sieroca czy jakieś inne gówno, po co to robię i dlaczego, najważniejsze żeby to jakoś rzucić w cholerę, zasypać jak każdy "normalny" człowiek i żeby już się nie męczyć z kryciem się kiedy przychodzi już z kimś spać

Oceń: (0) (0)

Joerg 2008-06-17 12:29:23

Witam.Objawy takie niekoniecznie sygnalizują chorobę sierocą.To raczej objaw nadmiaru energii i brak jej spożytkowania.Bardzo dobrze działa na to jazda na rowerze (w terenie pagórkowatym-podjazdy,zjazdy) lub jakiś sport wcale nie ekstremalny, ale wymagający trochę potu i zmęczenia.Należy również pilnować odpowiedniej pory snu: od 22:00 do 6:00 . Powodzenia! Pozdrawiam-Jerzy.

Oceń: (0) (0)

joalaw 2008-06-16 22:34:58

Witaj

Opisane zachowania mogą wskazywać na zaburzenia analizy bodźców sensorycznych. Rzeczywiście, kołysanie się jest w świadomości społecznej łączone z "chorobą sierocą", jednak faktyczną przyczyną takich zachowań najczęściej jest złe funkcjonowanie obszarów układu nerwowego odpowiedzialnych za analizę bodźców ze zmysłu równowagi i czucia głębokiego (stawów, mięśni itp). Jest to także związane z deprywacją potrzeb, jakich doświadczają dzieci wychowywane w instytucjach, ale problem jest znacznie szerszy: dotyczy wielu osób, również wychowywanych we wspaniałych, kochających rodzinach.
Ogólnie: troszeczkę upraszczam, dla szybkiego uwidocznienia problemu - jeżeli masz jakieś pytania w tym zakresie - chętnie odpowiem!

pozdrawiam
Joanna

Oceń: (0) (0)

cytrynkaa12 2008-06-16 19:43:53

Choroba sieroca objawia się głównie zaburzeniami psychicznymi, takimi jak problemy z:

  • wyobraźnią
  • koncentracją uwagi
  • ze zrozumieniem siebie i innych
  • własną inicjatywą
  • logicznym rozumowaniem
  • abstrakcyjnym myśleniem.
Myślę, że na nią nie cierpisz.
Więcej przeczytasz na: http://pl.wikipedia.org/wiki/Choroba_sieroca


Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Moje dziecko jest...

Autor: charlotte1991, Odpowiedzi: 5

od około 1.5 miesiąca...

Autor: ~Marysia, Odpowiedzi: 5

Co jest dobre na ból...

Autor: ala1, Odpowiedzi: 3

Co może być przyczyną...

Autor: zabka279, Odpowiedzi: 2

Dlaczego sie beka?

Autor: sylwia890, Odpowiedzi: 2

Linki