Oceń: (0) (0)

pantera00

, 2008-02-23 10:22:39, 4 odp
Tematy: miejsce, problem

Ból serca??

Mam pytanie odnośnie bólu serca. Dziś w nocy obudził mnie kujący ból serca. Nasilał się przy próbie wzięcia oddechu i trwał może 10s. Wcześnij także to miałam, około 2-3 miesiące temu jadąc autobusem. To samo miejsce w klatce piersiowej i też problem przy oddychaniu, również trwał co najwyżej 10s... W obu przypadkach, w pierwszym przez kilka godzin przy próbie wzięcia głębokiego oddechu czułam kłócie w sercu, w drugim tyko przez pewien czas, bo jak się uspokoiłam to zasnęłam:] Czym może to być spowodowane? Czy powinnam zgłosić się do lekarza?? (Mam 16 lat...)

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

Natalaa212 2009-12-13 11:39:03

od czasu do czasu moze.. masuj okolice serca :P jesli cie bedzie bolalo to schyl sie do przodu i na kucajaco włoz glowe pomiedzy kolana ale tylko troszke ... do poki bol nhie ustapi

Ciekawostki 11 minut temu

Zobacz też: Będziecie oglądać Mtv Ema???
Oceń: (0) (0)

TORTUGAS 2008-02-25 18:07:50

 Miałam identyczne objawy w tym wieku i kilka lat później jeszcze też się zdarzały. Przeszło samo. Ale jeśli ból stanie się nieznośny doradzam wizytę u lekarza. Nie jestem specjalistą ale podejrzewam, że u mnie miało to związek z intensywnym wzrostem w okresie dojrzewania.

Oceń: (0) (0)

pantera00 2008-02-24 14:53:00

No i właśnie w tym problem, że prowadzę raczej spokojny tryb życia. Nie wydaję mi się żebym była osobą nerwową czy zdenerwowaną  z jakiegoś powodu... Przez piec lat trenowałam siatkówkę. Skończyłam pod koniec zeszłego roku szkolnego. Badanie EKG miałam robione w zeszłym w okolicach maja/czerwca Co do uczucia to racja pierwszaa myśl jest taka, że coś jest nie tak Ale myśl, że tak naprawdę nic strasznego się nie dzieje jest niezwykle pokrzepiająca:)  Dzięki za pomoc:)

Oceń: (0) (0)

Maciej 18 2008-02-24 10:58:34

Jaki tryb życia prowadzisz? Czy jest w nim dużo stresu?
Prawdopodobnie jest to nerwica. Najczęściej przy kłuciu w okolicy klatki piersiowej towarzyszy straszny niepokój - strach o swoje zdrowie.
Najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u lekarza rodzinnego.
Powinien skierować Cię na badania EKG. Badanie to jest robione po to aby wykluczyć wadę serca lub jakieś szmery w klatce piersiowej.
Na pocieszenie mogę dodać że ja już walczę z tym pół roku, jestem tylko nieco starszy. Wcześniej wydawało mi się że w tym wieku to się nie może zdarzyć a jednak.
W chwilach gdy kłuje Cię serce staraj sobie myśleć "nic mie nie jest, jestem zdrowa, to tylko nerwy" takie małe coś a dużo pomaga.

Pozdrawiam, Maciej.

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Po ukaszeniu kleszcza...

Autor: lejdid, Odpowiedzi: 0

Czy mam szanse na...

Autor: ug46, Odpowiedzi: 1

Bole lydek wewnatrz...

Autor: anuka, Odpowiedzi: 2

Dlaczego pod czas...

Autor: idiotka6, Odpowiedzi: 3

Dlaczego podczas...

Autor: adzka17, Odpowiedzi: 4

Linki