Oceń: (0) (0)

rogal111

, 2006-09-25 10:34:02, 2 odp
Tematy: skutecznie, zaczyna

Jak pozbyć się perzu z trawnika?

Jak szybko i skutecznie pozbyć się perzu w trawniku?
Zaznaczam że ziemia niedawno była oczyszczana ręcznie i dokonałem już pierwszego siewu trawy, trawa dopiero zaczyna kiełkować.

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

baQba 2015-08-18 19:13:17

Walka z perzem w trawniku, to walka Don Kichota z wiatrakami. Już trzy razy spryskałem totalnie cały trawnik wraz z perzem i siałem trawnik. W ubiegłym roku zastosowałem właśnie metodę z Radoup"em. We wrześniu 2xRandap, na wiosnę glebogryzarka i zasiew świeżej trawy. Za 2 miesiące od wysiewu w trawniku zaczął pokazywać się perz. Myślałem, że się załamię. Rozpuściłem ponownie randoup - pędzel i selektywne pędzlowanie. Perz padł a przy okazji powstały placki wypalonej trawy wielkości beretu. Podsiałem ponownie nasionami trawy. Po 2 miesiącach od nowa Polska Ludowa. Perz zaczął odrastać. Masakra. Tak jak pisałem wcześniej, walka z wiatrakami.

Oceń: (0) (0)

Iwo 2006-09-25 16:21:39

Obawiam się że szybkie usunięcie perzu z gleby na której właśnie kiełkuje trawa jest niemożliwe. Jeżeli gleba została wcześniej dokładnie oczyszczona z rozłogów, to wyrastający gdzieniegdzie perz nie powinien być groźny dla świeżo zasianego trawnika. Z czasem pod wpływem udeptywania, koszenia i podlewania, wytworzy się zwarta darń a perz zacznie stopniowo ustępować innym gatunkom trawy.

Jeżeli jednak oczyszczenie gleby z rozłogów nie było dokładne, to perz może zdominować zasiew. W takiej sytuacji najskuteczniejszym sposobem pozbycia się go jest zastosowanie herbicydu usuwającego całą roślinność na przykład zawierającego glyfosat Roundapu. Oprysk należy wykonać gdy liście perzu już się intensywnie rozwiną . Po około dwu tygodniach perz zacznie żółknąć i wtedy rozłogi perzu stracą możliwość odrastania (pod warunkiem że zastosowano zalecaną dawkę herbicydu).

Ponieważ na ponowny siew trawy jest już stosunkowo późno, glebę należy zaorać a wiosną dokładnie ją wyrównać i dokonać ponownego siewu trawy.

Oczywiście zastosowanie herbicydów jest szkodliwe dla środowiska więc zabieg taki warto zastosować tylko w razie konieczności.

Iwo Grzegorzewski

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Jak pozbyc sie...

Autor: radrada, Odpowiedzi: 5

jestem ładna?

Autor: ~asdfgh, Odpowiedzi: 4

Czy jagoda kamczacka...

Autor: abibek123, Odpowiedzi: 1

Ogrodnictwo. Drzewka...

Autor: ~AsiaX, Odpowiedzi: 3

Dlaczego pleśnieje...

Autor: katarzynka2005, Odpowiedzi: 5

Linki