Oceń: (0) (0)

Leenkaa

, 2011-05-04 13:16:01, 2 odp
Tematy: dziecko

Witam. Mam pewne pytanie. Mój mąż ma nieślubne...

dziecko, które ma 14 lat. Jestem z nim po ślubie od 2 lat i mamy zawarta intercyzę. Rok temu urodziła nam się córeczka. Mąż niepłaci pełnych alimentow na tamto dziecko przez co fundusz dopłaca różnicę i mąż ma długi. Czy jeśli mąż umrze czy nasze dziecko będzie musiało spłacic dlug w funduszu? Co wgl stanie się z tym długiem po jego smierci? Na mnie nie przejdzie, bo jest intercyza. A na moje dziecko? Czy moze na to nieślubne? Czy zginie?

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

adamjakubek1 2011-07-29 10:47:43

ten dług nie przejdzie na nikogo z waszej rodziny może przejść na ojca i matkę męża

Oceń: (0) (0)

Jaclaw 2011-05-06 10:38:35

Tzw. intercyza nie ma tu nic do rzeczy. Dług bedzie obciążał spadkobierców. Trudno w tej chwli wskazać, kto dokładnie będzie musiał spłacać dług pownieaż po pierwsze nie wiadomo w tej chwili, czy po śmierci męża będzie miało miejsce dziedziczenie ustawowe, czy testamentowe, nadto zwłaszcza w przypadku, gdyby doszło do dziedziczenia ustawowego nie wiadomo, którzy z członków rodziny męża będą żyć w chwili otwarcia spadku, a także nie wiadomo, czy potencjalni spadkobiercy nie odrzucą spadku.

Zakładając, że zarówno Pani, jak i oboje dzieci męża będą żyć w chwili otwarcia spadku, nadto nie będzie żadnych innych dzieci, a także dojdzie do dzieidziczenia z ustawy i nikt spadku nie odrzuci spadkobiercami będą oboje dzieci oraz Pani jako małżonka (wszyscy po 1/3). Dług będzie obciążał zatem zarówno oboje dzieci, jak i Panią.

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Witam. Czy potrzebuje...

Autor: grzesiekc22, Odpowiedzi: 5

Czy nauczyciel ma...

Autor: natalairafa, Odpowiedzi: 3

Czy jest w polsce...

Autor: sylwiamol, Odpowiedzi: 1

Komu po rozwodzie...

Autor: megirock, Odpowiedzi: 2

Czy nabyłem przez...

Autor: dpiotr, Odpowiedzi: 2

Linki