Oceń: (0) (0)

ktosja

, 2009-07-24 21:44:32, 4 odp

Pytanie co do zdjęć :) ?

mam takie jedno pytanie. Ostatnio interesuje się robieniem zdjęć, ale nie mam dobrego aparatu. I stąd moje pytanie czy takim zwykłym aparatem o rozdzielczości 3megapiksela można zrobić tak ładne zdjęcie jak to: http://fc01.deviantart.com/fs43/f/2009/138/6/4/please_remember____by_butterfliesinstead.jpg ??
Konkretnie to interesuje mnie to wyszczególnienie pierwszego planu, czy to zależy od aparatu czy można osiągnąć to jakimś programem do obróbki zdjęć?? Jeśli ktoś może mi pomóc to byłabym bardzo wdzięczna :)
dziękuję i życzę miłego dnia, wieczoru i życia :)

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

5 minut temu


Oceń: (0) (0)

adkaa 2012-03-27 20:28:53

jak masz talent do zdj. to na każdym aparacie wyjdą dobrze ;D
ale oczywiście nikt nie pogardzi lepszym ; )

Oceń: (0) (0)

zgred79 2009-07-26 21:33:06

- na początek użyj głowy... hehehe 

pobierz ową fote na kompa, zacznij od powiększenia samej tej bombki...
 zobaczysz tam tego ktosia co zrobił tą fote, na moje oko jest to fota zrobiona w realu, sprzęt masz całkiem dobry, nie zdziwiłbym się gdyby się okazało że masz nawet lepszy aparat od tej babki co zrobiła to zdjęcie...

Posiadasz w tym aparacie zoom cyfrowy który osobiście mi zwisa, ale masz także zoom optyczny który jest od lat najbardziej praktyczny - tak więc możesz nim zrobić tak samo tą fote jak i poprzednią...

Owa fotka jest robiona w jakimś pokoju, przypuszczam że to zwykły domowy pokój, czarne tło dalej to raczej efekt ubioru lub przykrycie siebie jakąś czarną dzianiną.
Jak wiadomo czarny zamsz wchłania światło (chętnie wykorzystują to zawsze magowie, iluzjoniści czy choćby Guru polskich Mimów Ireneusz Krosny) 
  Spróbuj kiedyś zrobić zdjęcie sadzy... choćbyś nie wiem ile użyła światła ona zawsze będzie czarna.
W warunkach domowych możesz spróbować zrobić coś takiego kładąc w zacienionym kącie na podłogę coś czarnego, twój model niech nad to czarne wystawi dłonie z babką tak jak na tym zdjęciu, a ty zrób fotkę...   (twój model... bo na bąbce widać że w pokoju fotograf robi zdjęcie cudzym rękom)

Oceń: (0) (0)

ktosja 2009-07-26 12:11:10

dzięki ;)

a jak zrobić cuśś takiego:
Xmas_Twilight_by_meppolhttp://fc01.deviantart.com/fs39/f/2008/348/8/c/Xmas_Twilight_by_meppol.jpg" style="border: medium none ; margin: 0px;">te ciemne tło znaczy ;p

a co jeśli mam aparat sony dsc-h2? jak nim robić takie zdjęcia??

Oceń: (0) (0)

zgred79 2009-07-26 09:16:43

         hmmmm.......  zdjęcie to jest zrobione jakimś chyba lepszym sprzętem, ale twoją trójką myślę że też da rade coś takiego zrobić.

Dawniej aparaty foto nie były cyfrowe i wszystkie te z optycznym obiektywem robiły takie zdjęcia, tzn jeśli pierwszy plan był ostry do dalszy już  na tej ostrości tracił i na odwrót. 
W oku to się nazywa akomodacja, jeśli przystawisz sobie zapałkę pod nos i skupisz na niej uwagę tak by tą zapałkę widzieć ostro to całe tło za tą zapałką będzie rozmazane.

Co do tej foty to nie jest ona 100% oryginalna - tak mi się wydaje, chyba tam sporo także ręcznej zabawy jakimś programem graficznym.

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Witam..Właśnie...

Autor: GabrychaxDD, Odpowiedzi: 1

jak uruchomić kartę...

Autor: ~PrzemekLaik, Odpowiedzi: 2

Co to są tzw. szumy?

Autor: kk, Odpowiedzi: 1

Jak ,,zmniejszyc"...

Autor: oloartu79, Odpowiedzi: 3

Czy aparat cyfrowy...

Autor: maciek.bb, Odpowiedzi: 1

Linki